RayHaber

RaillyNews

BulmacaCevap

OtonomHaber

Bursa Şehir Hastanesi Metro Hattının Temeli Atılıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Bursaray Emek- Şehir Hastanesi Hattı’nın Temel Atma Töreni’ne katılacak.

Bursaray’ı Bursa Şehir Hastanesi ile buluşturacak olan Bursaray Emek – Şehir Hastanesi Hattı’nın temeli 02 Nisan Cuma günü saat: 11.00’da Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun da katılımıyla Şehir Hastanesi arkasındaki alanda atılacak. Temeli atılacak hattın, mevcutta işletmede olan Emek-Arabayatağı hafif raylı sistem (HRS) hattına yapılacak uzatma ile istihdam ve hasta sirkülasyonunun fazla olduğu Şehir Hastanesine ve Emek-Şehir Hastanesi arasında kalan yerleşim yerlerine hizmet etmesi amaçlanıyor.

Toplam 4 istasyon 6 kilometre uzunluğunda olacak hat, şehir hastanesi raylı sistem bağlantısını sağlayacak. Hattın tamamlanmasıyla, Bursa’da mevcutta bulunan raylı sistem uzunluğu 46,7 kilometreden 52,7 kilometreye çıkacak.

Aynı zamanda bu hattın Bursa YHT istasyonunun, yapımı devam eden Bursa-Yenişehir-Osmaneli YHT hattı ile entegre edilerek şehirlerarası demiryolu ulaşımın Kentiçi Raylı Sistem Hattı (HRS) ile entegre edilmesi sağlanacak.