RayHaber

RaillyNews

BulmacaCevap

OtonomHaber

2021’de Motosiklet Binicileri İçin En İyi Aksesuarlar

Motosiklet Aksesuarları

Bir açık hava meraklısıysanız, o zaman bir motosiklet tutkularınızı büyük ölçüde karşılayabilir. Ancak yine de bu yeterli olmayacak çünkü yalnızca güvenlik ekipmanına değil, aynı zamanda sürüş sırasında yardımcı olacak ek eğlence gereksinimlerine de ihtiyacınız olacak. Bir motosiklete binmek, stressiz bir zamanı hak eder. Size yardımcı olmak için, 2021’de motosiklet sürücüleri için en iyi aksesuarları aşağıda bulabilirsiniz.

Motorsiklet kaskı

Özellikle sevdiklerinizle iletişim kurmanız gerektiğinde, telefonunuzun pilinin düşük olmasının hiçbir mazereti olamaz. Yeni nesil motosikletlerin çoğu, bu özelliğe sahip her şey dahil bir kask ile donatılmış olarak gelse de, buna sahip olmayan motosikletler de vardır. Yalnızca telefonunuza güç sağlamaya yardımcı olan bir USB bağlantı noktasına sahip olmayacaksınız, aynı zamanda birlikte verilen bir GPS izleyiciye, kameraya ve kasklar için en iyi hoparlörlere sahip olacaksınız. Bunlar, eğlence ihtiyaçlarınız sağlanacağı ve iletişim ihtiyaçlarınızı unutmayacağınız için harika açık havada bisiklet sürerken çok önemlidir. Bağlanması kolay olacak, durmadan arayacak ve sizi kazalardan koruyacak ekipmanlardır. Bununla birlikte, bu tür bir ekipmana yatırım yapmadan önce dikkate alınması gereken faktörler vardır. Bunlar şunları içerebilir:

  • Ses kalitesi
  • Dayanıklılık
  • Maliyet
  • Pil ömrü
  • Günlük kullanımınız

Unutulmaması gereken bir şey, sessizce sürüşün bazen sıkıcı görünmesidir. Bluetooth özelliğine sahip bir kaska sahip olmak, müzik meraklılarının bu sürüşleri eğlenceli hale getirmesine yardımcı olacaktır. Sürüşlerinizin keyfini çıkarırken, aynı anda dört kişiye kadar bağlanabilen kask içi iletişim sistemine sahip bir kaska ihtiyacınız vardır. Müzik, çağrılar ve gürültü azaltma için ses ayarı zahmetsiz olmalıdır, çünkü kask ayarlanabilir kadranlarla birlikte gelir.

Motosiklet Aksiyon Kameraları

Kamera, bir sürücü için maceralarınızı belgelemenizi sağlayan bir numaralı cihazdır. Kameranın her zaman sabit kalmasını garanti ederek videolarınızın yüksek kalitede olmasını sağlayan en son teknolojiyle donatılmış bir kamera bulmanız gerekir. Anılarınızın sonsuza kadar sürmesini sağlamak için 1440p’ye kadar yüksek çözünürlüklerde video kaydedebilen bir kameraya ihtiyacınız var.

Motosikletçiler maceracıdır ve yolda karşılaştıkları sincaplara, kaba sürücülere ve belgelenmesi gereken kazalara dair bazı yedek kanıtlara sahip olmaları gerekir. Belgelerinizi kesmek zorunda kalmamanızı sağlayan inanılmaz pil paketine sahip bir kamera bulduğunuzdan emin olun. Ayrıca, fotoğraf veya video paylaşırken kameranın bunu kolaylaştırdığından emin olun. Wi-Fi özellikli bir kameraya sahip olmak, bağlantı konusunda büyük ölçüde yardımcı olabilir.

Bisiklet Kilitleri

motosiklet

  • Bisikletiniz park edildiğinde, bisikletinizin güvenliği her şeyden önemli olacaktır. Dikkatli olmanız gereken suç noktaları vardır ve bu, bir bisiklet kilidine veya zincirine yatırım yapmanızı gerektirebilir. Bisikletiniz kullanılmadığında, hırsızlığı önlemek için sıkıca kilitlendiğinden emin olun. Sigortanız olsun ya da olmasın, bu, biraz stres ve kaygıyı azaltmaya büyük ölçüde yardımcı olabilecek bir alettir. Doğru tipte motosiklet kilidi seçerken bilmeniz gerekenler:
  • Tür – Pek çok motosiklet kilidi türü vardır ve ihtiyaçlarınıza uygun bir kilit seçmek sizin yararınıza olacaktır. Bunlara zincirler ve kilit çapaları, bilyeli mafsal kilitleri, disk kilitleri ve U-köstek kilitleri dahildir.
  • Marka – Seçeceğiniz bisiklet kilidinin markası, kalite ve maliyeti belirlemenize yardımcı olacağı için kritik olacaktır. Tanınmış markaları tercih ettiğinizden emin olun, çünkü bu size biraz gönül rahatlığı sağlamaya yardımcı olacaktır.
  • Maliyet – Ucuzun pahalı olduğu söylenir ve bu söz daha doğru olamaz. En kaliteli bisiklet kilitleri ucuza gelmeyecek, bu nedenle önceden bütçeleme planları yaptığınızdan emin olun.
  • Yapı malzemesi – Çelik, motosiklet kilitleri söz konusu olduğunda her zaman güvenilir ve en iyi malzemedir. Ucuz ve kalitesiz malzemelere teslim olmayın. Korozyona uğraması kolay olmayan ağır hizmet malzemelerine yatırım yapmayı düşünün. Buna paslanmaz çelik ürünleri de dahil etmek zorunda kalacak

Bu cihazlar, motosikletinizin ve aksesuarlarınızın güvenliğini sağlamak için kullanışlıdır. Hırsızlık çoğu sürücü için büyük bir endişe kaynağıdır. Arabalardan farklı olarak ve bir motosiklet söz konusu olduğunda, her şey açıktır. Mevcut kilitlerden bazıları, diğerleri arasında kask kilitleri, direksiyon kilitleridir. Ayrıca, işler ters gittiğinde sizi uyarmak için alarm özellikli sistemlere sahip kilitler de kullanabilirsiniz.

2021, çoğu motosiklet aletinin piyasaya sürülmesine tanık oldu. Bu liste, eğlence ihtiyaçlarınız, güvenliğiniz ve emniyetiniz konusunda size yardımcı olacak en ilişkilendirilebilir cihazların yalnızca bir temsilini sağlar.