RayHaber

RaillyNews

BulmacaCevap

OtonomHaber

Ağır Bir Şey Çekmek İstiyor Ama Arabanızın Uygun Olup Olmadığından Emin Değil misiniz? Şimdi Öğrenmek İster Misiniz?

Bir yerden başka bir yere gitmek, büyük eşyalarınızdan birini transfer etmek veya bozuk arabanızı bir tamirciye sürmek istiyor olun, bir çekici kamyon her zaman tercihiniz olmalıdır. Ağır bir şeyi çekmeye gelince, çok fazla basınca dayanabilecek ve yolculuk boyunca hasar görmeden hayatta kalabilecek bir araba bulmanız gerekir. Bir arabanız varsa ve onu büyük ve ağır bir eşyayı çekmek için kullanmayı düşünüyorsanız, önce bazı hesaplamalar yapmanız ve birkaç faktörü hesaba katmanız gerekecektir. Arabanızın ağır bir nesneyi bir yerden diğerine çekme görevine hazır olup olmadığını buradan öğrenebilirsiniz.

agir bir sey cekmek

Ağırlıkları Karşılaştırma

Arabanızla herhangi bir ağır nesneyi çekmeye gelince, yapmanız gereken ilk şey, çekmenin iyi bir fikir olup olmadığını görmek için öğenin ağırlığını arabanızın ağırlığıyla karşılaştırmaktır. Çekmek istediğiniz öğe arabanız kadar ağırsa veya biraz daha hafifse, muhtemelen herhangi bir zorluk yaşamadan halledebilirsiniz. Ancak, çekmeniz gereken öğe arabanızdan daha ağır çıkarsa, çekemeyebilir veya bu işlem sırasında arabanıza zarar verebilirsiniz.

Bağlama ve Kancalama Dişlisi

Arabanızla herhangi bir şeyi çekmek, tüm arabalarla uyumlu olmayabilecek özel donanım gerektirir. https://letstowthat.com/ford-explorer-towing-capacities-2000-2020/ arkasındaki profesyoneller, arabanızın gücünü kullanarak ağır bir şeyi transfer etmek için, arabanıza takılı ve kancalı dişli takmanız gerektiğini söylüyor. araç. İhtiyaç duyulan çekme tertibatı arabanızla birlikte gelmiyorsa ve tahsis edilen yerlere sabitlenmemişse, bunları kendiniz satın almanız gerekecektir. Teçhizatı satın almak için saygın bir yer bulmaya çalışın ve aracınız üzerinde çalışabileceklerinden emin olun. Herhangi bir vites seçmeden önce, dişlinin güvenli bir şekilde ne kadar ağırlık çekebileceğini öğrenmek için etiketi kontrol edin. Aracınızla eşleşen herhangi bir ekipman bulamazsanız, muhtemelen aracınız ağır bir şeyin çekilmesine dayanmayacaktır.

Lastiklerin Durumu

Arabanızı ağır bir şey çekmek için kullanmadan önce, bu görevi yerine getirip getiremeyeceklerini görmek için lastiklerinizin durumunu kontrol etmeniz gerekir. Aracınızı çok fazla zorlamadan çekmeniz gereken öğeyi çekebilmeleri için lastiklerin kalın ve maksimum kapasitelerine kadar şişirilmiş olması gerekir. Bir öğeyi çekerken yırtılmamaları için lastiklerin çok eski ve aşınmış olmadığından emin olmak da önemlidir.

Motor Kapasitesi

Araba motorları birbirinden farklıdır. Bazı motorlar, araca yolda daha fazla güç ve güç vermek için diğerlerinden daha yüksek kapasiteye sahiptir. Araba motorunun kapasitesi ne kadar yüksekse, ağır eşyaları çekme kapasitesi de o kadar yüksektir. Arabanızın bir nesneyi çekmeye hazır olup olmadığına karar vermeden önce motorun kapasitesini kontrol edin. Motor kapasitesi yeterliyse, aracınızı çok fazla zorlamadan işinize devam edebilmelisiniz; Arabanız sürece ihtiyaç duyduğunuz kadar uzun süre dayanabilecektir. Bununla birlikte, motor kapasitesi çok küçükse, aracınıza zarar vermekten kaçınmak için yalnızca kısa mesafeli çekme yapabilirsiniz.

Çekme Lisansı

Pek çok eyalette, aracınızı kullanarak ağır eşyaları çekebilmek için bir çekme ehliyetine sahip olmanız gerekecektir. Aracınızın ruhsatına zaten bu ruhsat eklenmemişse, onu almaya çalışmadan önce ilgili makamlara sormanız ve ilgili tüm trafik kurallarını kontrol etmeniz gerekir. Bu, aracın yoldaki herhangi bir ağır nesneyi çekmeye uygun olduğundan emin olmanıza yardımcı olacaktır. Halihazırda sahip değilseniz bir römork çekme ehliyeti için kayıt yaptırmaya hak kazanabilirsiniz, ancak önceden kontrol etmeniz her zaman daha iyidir.

Arabanızı ağır eşyaları çekmek için kullanmak, eşyalarınızı bir yerden diğerine bir servet ödemeden taşımanın en iyi ve en kolay yolu olabilir. Ancak, bu adımı atmadan önce aracınızın çekme yeteneklerini kontrol etmek için biraz araştırma yapmanız gerekir. Herhangi bir çekme işlemi yapmadan önce aracınızın ağırlığını, motor kapasitesini ve lastik durumunu kontrol ettiğinizden emin olun. Ayrıca, şehrinizdeki veya kasabanızdaki trafik kurallarına bakın, böylece kendinize herhangi bir zarar vermezsiniz.