RayHaber

RaillyNews

BulmacaCevap

OtonomHaber

Bandırma Limanı Yük Taşıma Miktarı 800 Bin Tondan 1.5 Milyon Tona Çıkartılacak

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürü Ali İhsan Uygun Bandırma Limanı’nda incelemelerde bulundu.

TCDD 3.Bölge Müdürü Ergun Yurtçu ve beraberindeki heyet ile Bandırma Limanı’nın geri sahası olarak hizmet veren ve yıllık 550 bin ton yükleme/boşaltma kapasitesine sahip Kuşcenneti Gar Şefliğini ziyaret etti. Artan lojistik ihtiyaçlarına cevap verebilmek için bölgede yapılacak iyileştirme ve genişletme çalışmaları hakkında bilgi aldı. Gelecek yıllar için kapasite artırımı ve yatırım planları üzende yol haritası üzerine çalışma yapıldı.

Daha sonra Bandırma Limanına gecen Uygun, limanda görev yapan personelle bir süre sohbet etti. Limandaki çalışanlarının liman ve yapılan işler hakkında görüşlerini dinledi. TCDD’nin bir aile olduğunu belirterek “sizlerin emeği ve gayretiyle işlerimiz her zaman yolunda gidiyor. Sizlerle birlikte memleketimizi daha büyük hedeflere, daha güçlü yarınlara hazırlıyoruz ” dedi.

Genel Müdür Uygun yaptığı teknik toplantıda ise, üreten, ürettikçe büyüyen Türkiye’mizin dünyaya açılan kapılarından biri olan Bandırma Limanı’nda, yük taşıma miktarını 800 bin tondan 1.5 milyon tona çıkartacaklarını söyledi. Mevcut taşımaya ilave edilebilecek kömür ve asit taşımaları ile şirketin kullandığı 10 binlik manevra lokomotifinin tescillenmesi konuları görüşülerek, yeni hedefler belirlendi.