RayHaber

RaillyNews

BulmacaCevap

OtonomHaber

Op. Dr. Hüseyin Kandulu – Hair Health Istanbul – Saç Ekimi Nerede Yaptırılmalıdır?

Günümüzde pek çok ilde çok sayıda saç ekimi merkezi bulunmaktadır. Saç ekim merkezlerinin çoğu da dünyanın göz bebeği haline gelen İstanbul metropolde bulunur. Sayılarının fazlalığı saç ekimi merkezi seçiminde zorluk yaratsa da yapılacak sağlıklı araştırmalarla en uygun yeri bulmak kolay olacaktır. Saç ekimi yapılacak merkezin sağlık bakanlığının onaylayacağı özelliklere sahip olması ilk ölçünüz olabilir. Operasyonun yapılacağı saç ekim merkezinin hijyen kurallarına uygun, donanımlı bir ameliyathanesinin olmasına dikkat edilmelidir. Aynı zamanda acil bir durumda müdahale edilebilecek uzman personelin ve acil durum gereçlerinin de bulunduğundan emin olunmalıdır. Saç ekiminde uzman hekimin özellikleri de en az saç ekim merkezinin özellikleri kadar önemlidir. Saç ekimi yapacak kişinin kaç yıllık tecrübesinin olduğu, bu işi aktif olarak kaç yıldır yaptığı, ekibiyle kaç yıldır çalıştığı çok önemlidir. Uyum içerisinde yıllardır birlikte çalışan bir ekibin yapacağı saç ekimi her zaman daha fazla tercih edilir. Saç ekimi yapmak için teorik bilgi yeterli olmaz, bu işi pratik edip el alışkanlığı ve becerisi kazanmak uzmanlığın gereklerindendir. Bu yüzden acemi ellerde deneme tahtası olmak yerine uzman ellerde harika saçlara kavuşmayı hedeflemelisiniz.

Op. Dr. Hüseyin Kandulu Kimdir?

Hüseyin Kandulu

Hüseyin Kandulu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde doğmuş ve üniversite eğitimine kadar Lefkoşa şehrinde yaşamıştır. Tıp fakültesinde eğitim görmek için Türkiye’ye gelen Hüseyin Kandulu, 6 senelik genel tıp eğitimini tamamladıktan sonra ilgisini en çok çekmekte olan Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi alanında uzmanlığını tamamlayıp  Op. Dr. ünvanını almıştır. Estetik cerrahı olarak yaklaşık olarak 15 senedir hizmet vermektedir.

Hüseyin Kandulu’nun Başarıları

Uzman olarak mesleğine başladığı andan itibaren sürekli gelişmekte olan tıp dünyasına ayak uydurabilmek için ve hastalarıyla en kaliteli şekilde ilgilenebilmek için dünyada yapılan en yeni çalışmaları ve gelişmeleri takip etmektedir. Yurt dışında geliştirilmiş olan yeni ve güvenilir teknikleri,  ülkemizde uygulamaktadır. Hatta İngiltere’de de çeşitli çalışmalar yaparak şimdiye kadar az sayıda estetik cerrahın yapabildiği yöntemler hakkında uzmanlık sonrası uluslararası cerrahlara eğitimler vermektedir. Ayrıca Hüseyin Kandulu daha birçok cerrahi teknik alanında üst eğitimler almış ve bu eğitimlerin hepsini de başarılı bir şekilde tamamlamıştır.

Neden Hüseyin Kandulu?

Hüseyin Kandulu son zamanlarda estetik ameliyat olmak isteyen ya da cerrahi bir işlem olan saç ekimi işlemi yaptırmak isteyen hastaların araştırmakta olduğu oldukça başarılı bir estetik cerrahtır. Meslek hayatına başladığı andan itibaren adını sıkça duyurmayı başaran bu uzman doktorun başarısı sadece aldığı eğitimler veya yaptığı operasyonlar ile sağlamamıştır. “Ya en iyisini yaparım ya da hiç yapmam. Kendim için istemediğimi hastalarım için de istemem.” cümlesini hayat tarzı haline getirerek hastalarına iyi bir cerrahi müdahalenin yanı sıra güven ve samimiyet verir. Bu sebeple son zamanlarda saç ekimi yaptırmak isteyen hastaların en çok dikkatini çekmekte olan cerrahlardan birisi olmuştur.

Hüseyin Kandulu Nerede Hizmet Vermektedir?

Uluslar arası ve ulusal çapta binden fazla başarılı operasyona imzasını atmış olan, en çok da saç ekimi yaptırmak isteyen hastaların dikkatini çeken Hüseyin Kandulu zorunlu görevini tamamladıktan sonra birkaç sene boyunca bazı özel hastanelerde çalışmıştır. Birkaç senedir de hastalarını kendi açmış olduğu Kandulu Estetik Sağlık Hizmetleri’nde muayene etmektedir ve anlaşmalı olduğu özel hastanelerde birçok estetik ve saç ekimi operasyonlarını gerçekleştirmektedir.

Saç Ekimi Yaptırılacak Kliniğin Özellikleri Nelerdir?

Saç ekimine yönelen ilginin son yıllarda iyice artmasıyla sektörde bu yoğunluktan nemalanmak isteyen merdiven altı adı ile tabir edilen saç ekim merkezleri de türemiştir. Bu gibi kuruluşların para tuzağına düşmemek, zamanınızı boşa harcayıp mağdur duruma düşmemek için saç ekimi yaptırılacak saç ekim merkeziyle ilgili etraflı bir araştırma yapmak şarttır.

Saç ekimi yaptırılacak kliniğin özellikleri şöyle olmalıdır.

  • Sağlık bakanlığının öne sürdüğü şartları yerine getirmiş
  • Hijyenik
  • Donanımlı bir ameliyathaneye sahip
  • Yıllardır aynı uzman hekim ve ekibiyle çalışan
  • Hasta hassasiyetini kullanıp hak edilen ücretin üzerinde ücret talep etmeyen
  • Doğru greft sayımı ile gerçekçi bir fiyat sunan
  • Acil durumlarda müdahale edebilecek kapasiteye sahip.

Saç ekimi yapılmadan önce saç ekim merkezinin yerinde görülmesi ve operasyonu gerçekleştirecek uzman hekimle ön görüşmelerin yapılması gereği asla unutulmamalıdır.

Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

Saç ekimi uygulanmadan önce hastayla bir ön görüşme ve muayene gerçekleştirilir. Bu görüşmede hastanın saç analizi ve bazı kan testleri yapılır. Bunların sonucunda hastaya ameliyat için uygunluk verilir.

Safir Saç ekimi yapılırken öncelikle hastanın ön saç çizgisi, yüzdeki altın orana göre belirlenerek çizilir. Daha sonra da açıklık bölgeye ne kadar greft ekileceği, hangi bölgeden ne kadar greft alınacağını gösteren çizimler yapılarak nakil planlaması oluşturulur. Bu belirlemelerin ardından hastaya lokal anestezi uygulanır ve greft alımına başlanır. Greftler tek tek alınarak özel bir solisyon içerisinde ekim işlemine kadar bekletilir. Sonrasında ekim yapılacak bölgede saçın kökünün ölçülerine en uygunkesici uç ile kanallar açılır. Bu kanallar tam da greftleri sığacağı büyüklüktedir. Doğru uç seçimi oldukça önemlidir.