RayHaber

RaillyNews

BulmacaCevap

OtonomHaber

Op Dr Ozan Balık İle Meme Büyütme Estetiği

Meme büyütme estetiği genel olarak vücudunda radikal değişiklikler yaptırmak isteyen bireylerin tercihleri arasında yer alır. Estetik kaygıların ön planda olması ve bazı nedenlerden dolayı çeşitli cerrahi operasyonlar yapılır.

Küçük göğüslere sahip olan kişiler meme büyütme estetiği ile diledikleri görüntüye kavuşabilir. Bunun için de işlem yaptırırlar.

Öncelikle her estetik uygulamada olduğu gibi meme büyütme işleminde de olduğu gibi çeşitli işlem basamakları uygulanır. Düzenli olarak bakım yaptıranlar başta olmak üzere genetik faktörlerin de etkisiyle çeşitli değişiklikler yaptırmak isteyen bireylerin yaptırdığı uygulamalar bulunur.

Op. Dr. Ozan Balık Kimdir?

Dr. Ozan Balık 1975 Yılında Adana’da doğmuştur. İlk ve orta okulu Adana’da okuyan Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdi. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Geçirdiği bir dizi ortopedik ameliyatın ardında elektronik mühendisliğini bıraktı. 1993’te Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesinde Tıp Eğitimine başladı ve 1999 da Tıp Doktoru ünvanını aldı. İlk görev yeri olarak mecburi hizmetini Viranşehir Devlet Hastanesi Acil Servisinde 1999-2000 yıllarında yaptı. 2001-2002 Göztepe SSK Hastanesi Anestezi ve Reanimasyon Bölümünde asistan doktor olarak çalıştı. 2002 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Bölümüne girdi. 2008’de Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği tarafından ” Ulusal Yeterlilik (National Board Certification)” sertifikası verildi. 2008-2009 Edirne Devlet Hastanesi,Plastik Cerrahi Klinik Şefliği yaptı. Dr. Ozan Balık 2010 yılından itibaren İstanbul da Özel Kliniğinde çalışmalarına devam etmektedir.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Günümüz dünyasında yaygınlık gösteren birtakım uygulamaların usulüne uygun olarak yapılması da gerekli görülen şartlar arasındadır. Meme büyütme meme yapısına hacim kazandırmak ve istenilen boyutta görünümünü sağlayabilmek için geliştirilmiş olan sistemler mevcuttur.

Öncelikle silikon protezlerin kullanılması ile yapılan meme büyütme işlemleri bireylerin yapısına göre değişiklikler gösterir. Birtakım yöntemlerin son sistem teknolojiler eşliğinde kullanılması ile gerçekleştirilir.

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Birçok cerrahi operasyonda olduğu gibi meme büyütme operasyonlarında da çeşitli kurallara uyulması şart olarak görülür. Örneğin meme büyütme operasyonları özellikle genel anestezi yöntemleri kullanılarak uygulanır.

Meme büyütme yöntemlerinin başında silikon protezler kullanılarak yapılanlar seçildiği için silikonların dayanıklı ve sağlıklı olmasına özen gösterilir. Bir diğer yöntem ise yağ dokularının enjekte edilmesi ile sağlanır. Yağ dokuları vücudun çeşitli bölgelerinden alınarak düzenli olarak kontrolleri sağlanarak gerçekleştirilmiş olur.

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Meme küçültme genetik sebeplerden olduğu kadar çevresel faktörlerle de gereksinim duyulan işlemler arasında yer alır. Çeşitli analiz ve testlerin yapılarak nasıl bir uygulama yapılacağına bireylerin kendi kararları ve fiziki özelliklerine göre karar verilmiş olur.

Meme küçültme öncesi hazırlık detaylarının temelinde yapılan test ve analizler ön plana çıkmıştır. Yapılan analizlerin getirdiği sonuçlara göre değerlendirme yapılarak meme küçültme operasyonları gerçekleştirilir.

Meme Küçültme Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Yapılan operasyonlar sonrasında nelere dikkat edilmesi konusunda çeşitli kurallar mevcutken meme küçültme için de uygulanması gereken işlemler vardır. Özellikle ağırlık kaldırılmamasına özen gösterilmesi gerekirken operasyon sonrasından belirli bir süreye kadar sporcu sutyeni giyilmesi sağlanır.

Gerekli önlemler alındığında meme küçültme işlemleri de istenilen sonucu verecek şekilde düzenlenmiş olacaktır. Operasyon öncesi ve sonrasında dikkat edilecek hususların uygun bir biçimde yerine getirilmesi ile gerçekleştirilir.

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Meme dikleştirme yapılan araştırmalar sonrasında özellikle göğüs boyutunsa sarkma yaşayan bireylerin yaptırdığı uygulamalar arasında yerini almıştır. Hamilelik sürecini yaşamış olan bireylerin göğüslerin meydana gelen sarkma ve diğer şekil bozukluklarını ortadan kaldırmak için uygulanır.

Öncelikle yapılan uygulamaların başarılı bir şekilde sonuç verebilmesi için meme dikleştirme operasyonlarının gerektiği şekilde yerine getirilmesi sağlanır. Örneğin cerrahi operasyona geçilmeden önce yapılan ayakta muayene sonrasında bireylerin fiziki yapılarına göre nasıl bir önlem alınacağı kararlaştırılmış olur.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

Genetik sebepler ve aynı zamanda çevresel etkilerden dolayı vücudu deforme olmuş bireylerin uygulatmak istediği yöntemler arasında yer alan meme dikleştirme bir bütünlük içinde ele alınır. Yapılan muayene sonrasında özellikle uygulanacak yöntemler hakkında hasta bilgilendirilir.

Meme dikleştirme son zamanlarda birçok kişi tarafından gerçekleştirilen uygulamalar arasında yer alır. Öncelikle niçin meme dikleştirme operasyonuna gereksinim duyulduğuna karar verilmesi esastır. Yaş ilerledikçe göğüslerin deforme olması ve simetrik özelliğini kaybedebilme ihtimali görünür.

Göğüslerde meydana gelen değişimlerin özellikle incelenerek nasıl bir önlem alınması gerektiğine karar verilmesi de beklene sonuçlar arasında yer alır. Meme dikleştirme operasyonları ile birlikte göğüsler daha diri ve canlı gözükerek bireylerin istediği forma kavuşacaktır.