RayHaber

RaillyNews

BulmacaCevap

OtonomHaber

Römorklarınızı ve Konteynerlerinizi Nasıl Daha İyi Takip Etmeli ve Takip Etmelisiniz?

İster kamyonculuk işinde olun, ister kamyonunuza bağlı bir römorkla ülkeyi katediyor olun, aracınızın ve eşyalarınızın güvenliğini sağlamak sizin yararınıza olacaktır. Modern GPS izleme sistemleri, bir kuruluş veya kiralama şirketi için araç filolarını yöneten kişilere çok yardımcı olabilir ve ayrıca özel araç sahipleri için çok kullanışlıdır. Araçların izlenmesinde kullanılan en son GPS donanımı, aracınızın fiziksel konumundan çok daha fazla veri sağlar. Bu, özellikle aracın donmuş ürünler veya yüksek basınçlı gazlar gibi hassas malları taşıdığı durumlarda, filo yöneticisi aracın durumunu depolama alanı sıcaklığı, basıncı ve gemideki kargonun ağırlığı açısından sürekli olarak izleyebildiği için kullanışlıdır. .

İster tam boyutlu kamyonlar isterse daha küçük kiralık arabalar olsun, araçlarınızı verimli bir şekilde takip ederek ve izleyerek, aracın ve yolcuların güvenliğini artırabilirsiniz. Aynı anda bir
yakıt için çok para ve ürünlerinizin mümkün olan en iyi durumda zamanında teslim edilmesini sağlamak. Bu notta, araçlarınızı izlemenin ve takip etmenin en verimli yollarından bazıları aşağıda verilmiştir.

1. Araç Saatlerini İzleme

Filo yöneticilerinin ve nakliye şirketi sahiplerinin karşılaşabileceği en büyük ve en pahalı sorunlardan biri trafik kazalarıdır. Yol kazaları, araçta tamir edilmesi çok pahalıya mal olabilecek ciddi hasarlara neden olur, gemideki mallar tamir edilemeyecek şekilde hasar görebilir ancak daha da önemlisi sürücüler hayatını kaybedebilir. Sadece 2012 yılında 104.000‘in üzerinde kamyon sürücüsü ağır şekilde yaralanırken aynı yıl 4000’e yakın sürücü hayatını kaybetti. Bu büyük ölçüde yorgunluğun neden olduğu uykulu sürüşten kaynaklanıyordu. Bir izleme uygulaması aracılığıyla, bir sürücünün ne kadar süredir araç kullandığını görebilir ve önerilen günlük 10 saati aşmaları halinde harekete geçip durdurmalarını sağlayabilirsiniz. Bu, 10 saatte yapabilecekleri iş miktarını artıracak ve ayrıca sürücü yorgunluğundan kaynaklanan kaza olasılıklarını önemli ölçüde azaltacaktır.

2. Daha İyi Yönetim

Tanklar hem sıvıların taşınması hem de varış noktalarında depolanması için kullanılır. https://www.skybitz.com adresindeki profesyoneller, kablosuz izleme çözümlerinin ister bir kamyonda ister bir benzin istasyonunda olsun, her türden tankı takip etmeye yardımcı olduğunu açıklıyor. Tank çözümlerinin en zorlu kısmı, yeniden doldurma sürelerini optimize etmek ve tedarik sıkıntısını azaltmak için tankta ne kadar sıvı bulunduğunu takip etmektir. Gelişmiş yazılım sayesinde, tahmin yürütmeyi ortadan kaldırabilir ve ayrıca sızıntıları ve hırsızlık sorunlarını daha iyi çözebilirsiniz. Yüksek oranda sıkıştırılmış gaz ve öldürücü endüstriyel gazlar gibi bazı maddeler için, tank sıcaklıklarını korumak hayati önem taşır. Bu tür bir hizmet sayesinde, tankın her yaşamsal durumunu izleyebilir ve sıvıların optimum koşullarda depolanmasını sağlamak için ayarlamalar yapabilirsiniz.

3. Yakıt Ekonomisi

Yakıt gideri, uzun mesafelerdeki hareketli kamyon ve treylerlerin en pahalı parçalarından biridir ve son yakıt fiyatlarındaki büyük dalgalanmalar bu durumu iyileştirmeye yardımcı olmamıştır. Yakın geçmişte akaryakıt fiyatları biraz azalmış olsa da genel eğilim yükseldi ve diğer harcamalar da artarken, taşımacılık sektöründekiler için zor bir dönem oldu. GPS sistemleri sayesinde rotaları trafiğe ve tıkanıklığa göre optimize etmekle kalmaz, aynı zamanda rölantiyi en aza indirerek, sürüş hızını yöneterek ve aracın yetkisiz kullanımını kısıtlayarak araç performansını da optimize edebilirsiniz. Aracın birçok yönü üzerinde kontrol sahibi olmanızı sağlar ve uzun vadede bu muazzam miktarda yakıt tasarrufu sağlar.

4. Güvenlik

Araçlarınız yoldayken, özellikle de yüksek değerli eşyalar içindeyken hırsızlık şansı yüksektir. GPS izleme sayesinde, nerede olursa olsun araca kuş bakışı bakabilirsiniz. Daha da önemlisi, coğrafi çit hizmetleri aracılığıyla, aracın yoldan çıkıp çıkmadığı veya olmaması gereken bir yer olup olmadığı konusunda bilgilendirilebilirsiniz.

Konteyner Takip Sistemi ve Yonetimi

Üst düzey GPS çözümleri ayrıca size araç üzerinde bir miktar kontrol sağlar ve aracın yanlış ellere geçtiğinden şüphelenmeniz durumunda, motoru durdurabilir ve aracı uzaktan tamamen dondurabilirsiniz. Bunlar gibi gelişmiş hizmetler, GPS izleme hizmetlerini herhangi bir nakliye şirketi ve hatta özel kullanıcılar için sahip olunması gereken bir hale getirir. Çok küçük bir fiyata aracın ve işin pek çok farklı yönünü optimize etmeye ve güvence altına almaya yardımcı olur.