RayHaber

RaillyNews

BulmacaCevap

OtonomHaber

TCDD Taşımacılık Görevde Yükselme Sözlü Sınavları Ne Zaman Yapılacak?

TCDD Taşımacılık A.Ş., Kamu Denetçiliği Kurumu kararı sonrasında, 17 aylık süre geçtikten sonra, görevde yükselme sözlü sınavlarını yapacağını açıkladı.

25 Şubat 2021’de yayımlanan haberde, Kamu Denetçiliği Kurumu’nun, yazılı sınav sonuçları sonrasında 15 aydır görevde yükselme sözlü sınavlarını yapmayan , TCDD Taşımacılık A.Ş. hakkında karar aldığına yer vermiştik. Kamu Denetçiliği Kurumu, sözlü sınav sürecinin başlatılmasını istemişti.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Taşımacılık Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği kapsamında görevde yükselme ve unvan değişikliği yazılı sınavı yapılmış, sonuçları ilgi emir ile yayımlanmıştı.

Yazılı sınavından başarılı olan adayların sözlü sınavları ekli planda belirtilen tarihler arasında Ankara Tarihi Gar Binası Eğitim Salonunda, salgın hastalıklara karşı koruyucu ve önleyici tedbirler kapsamında sosyal mesafe, maske kullanımı ve hijyen kuralları çerçevesinde yapılacak, belirtilen tarihlerde personel görevli sayılacaktır.

Sağlık mazereti ile sözlü sınavına katılamayan personel durumunu belirten dilekçelerine raporunu da ekleyerek yazı ile Personel ve Eğitim Dairesi Başkanlığına bildirecektir. İlan edilen tarihte sağlık mazereti nedeniyle sözlü sınavına katılamayan personel durumları daha sonra değerlendirilerek yeniden planlama yapılarak duyurulacaktır.

tcdd tasimacilik gorevde yukselme sozlu sinavlarini yapacagini acikladi