RayHaber

RaillyNews

BulmacaCevap

OtonomHaber

Toplu Taşıma Sektörü, Covid 19 Pandemisi Sonrası Ulaşımın Geleceğini Tartışacak!

UITP (Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği) her yıl farklı tema ile düzenlediği Türkiye Konferansını, salgın karşısında alınan önlemler nedeniyle 26-28 Mayıs 2021 tarihlerinde üç farklı oturum ile dijital ortamda gerçekleştirilecek.

Sektör çapında tüm toplu taşıma paydaşlarını kapsayarak düzenlenecek olan dijital konferans;toplu taşıma idareleri, işletmeler, politika yapıcılar, bilim enstitüleri ve endüstri kuruluşlarının yanı sıra, hizmet sağlayıcılarını da bu konferansta buluşturuyor.
26 Mayıs 2021 Çarşamba günü saat 14:00’de başlayacak olan konferansın birinci bölümünde, “Verimli toplu taşıma hizmetleri için optimizasyon” teması ile toplu taşıma hizmetlerini nasıl daha efektif kullanabileceğimiz detaylı olarak incelenecek. Bu bölümde, COVID 19 Pandemisi sonrasında “Yeni Normalde”toplu taşıma hizmetlerinin optimize edilmesinin toplu taşıma işletmelerinin maliyetlerini nasıl azaltabileceği ve toplu taşıma kullanan yolcu sayısını nasıl arttırabileceği hakkında bir bölüm de yer alacak.
Konferansın ikinci bölümünde, son yıllarda sektörün yakından takip ettiği “Sürdürülebilir kentsel ulaşımda temiz ve enerji verimli araçlar” konusu ele alınacak. Toplu taşımada kullanılan araçların nasıl daha çevreci ve sağlıklı hale getirilebileceği, bu şekilde sektörün daha iyi bir geleceğe nasıl dönüştürülebileceği konusu, 27 Mayıs’ta sunumlar ile aktarılacak.

Ayrıca 28 Mayıs’ta, “Covid-19 Pandemisi sonrasında kentsel ulaşımın geleceği” konusunun tartışılacağı konferansın son bölümünde ise, Türkiye’nin en büyük toplu taşıma işletmelerinin üst düzey yöneticileri bir araya gelerek, pandemi sonrası kentsel ulaşımın geleceğini şekillendirecek zorlukları, en iyi uygulamaları ve çözümleri tartışacak.

Toplu taşıma sektörünün 3 gün süresince kalbinin Türkiye’ de atacağı konferans, maliyetleri düşürmek, verimliliği artırmak ve ulaşım kalitesini iyileştirmek için dünya çapında 450 şehirde kullanılan toplu taşımaya yönelik bir optimizasyon yazılım platformu olarak faaliyet gösteren Optibus ana sponsorluğunda düzenlenecek.

Konferans programı:

  • 26 Mayıs 2021, Saat 14:00
    Verimli Toplu Taşıma Hizmetleri için Optimizasyon
  • 27 Mayıs 2021, Saat 14:00
    Sürdürülebilir Kentsel Ulaşımda Temiz ve Enerji Verimli Araçlar
  • 28 Mayıs 2021, Saat 14:00
    Pandemi Sonrasında Kentsel Ulaşımın Geleceği