RayHaber

RaillyNews

BulmacaCevap

OtonomHaber

Yüksek Kalite ve Esnekliğe Sahip Robotik Tesviye Ekipmanları

Sektöründe dünya lideri olan Schunk; çapak alma, zımparalama ve taşlama uygulamaları için kullanılan robotik tesviye ekipmanları ile kullanıcılarına yüksek hassasiyet, hız ve esnekliğe dayalı çözümler sunuyor. Otomotiv, havacılık ve metal işleme sektörleri başta olmak üzere pek çok sektörde ihtiyaca uygun çözümler geliştiren Schunk, üretim maliyetlerinde düşüş ve verimlilikte artış sağlıyor. Almanya’da bulunan Robotik Uygulama Merkezi’nde müşterilerinin proses çözümlerini gerçekçi bir ortamda test edebilmesini sağlayan Schunk, çok fazla sayıda robot entegratör iş ortağıyla da çalışarak anahtar teslim projeler gerçekleştiriyor.

Dünya çapında 50’den fazla ülkede faaliyet gösteren teknoloji öncüsü Schunk; çapak alma, zımparalama ve taşlama uygulamaları için kullanılan robotik tesviye ekipmanları ile sektörde fark yaratıyor. Robot ekipmanları konusunda 38 yıllık tecrübeye ve kaliteye sahip olan Schunk, çağın ihtiyaçlarını bir adım önden takip ederek oluşturduğu ürün yelpazesiyle kullanıcılarına yüksek hassasiyet, hız ve esnekliğe dayalı çözümler sunuyor. Müşterilerine en iyi çözümleri sunabilmek için çok fazla sayıda robot entegratör iş ortağıyla da çalışan Schunk, bu sayede anahtar teslim projeler gerçekleştiriyor. Global bir şirket olma gücü ve deneyimini kullanan ancak müşterilerine her zaman lokal ekipleriyle destek veren Schunk’un Türkiye’de önemli uygulamaları bulunuyor. Uygulamalarda geniş yelpazede deneme ürünü tedarik eden Schunk, Almanya’da bulunan Robotik Uygulama Merkezi ile prosesin gerçekçi bir ortamda test edilebilmesine de olanak sağlıyor.

Düşük maliyet, yüksek verimlilik

Çapak alma, zımparalama ve taşlama uygulamaları için kullanılan robotik yüzey işleme ekipmanları ile üretim maliyetlerinde düşüş ve yüksek verimlilik sağlayan Schunk, çalışanlar için güvenli ve ergonomik koşullara sahip iş sistemleri kuruyor. İşleme sonuçlarında tutarlı kalitenin yanı sıra kapasitede artış, ürünlerin teslim sürelerinin azaltılması gibi pek çok avantajı da bir arada sunuyor. Schunk; ekipmanlarının esnekliği, hızı ve ayrıca katı model üzerinden robot yörüngesinin oluşturulması gibi uygulamaların çoğalmasıyla parça çeşitliliğinin çok olduğu ve adetlerin düşük olduğu uygulamalarda bile çözüm üretebilmeyi kolaylaştırıyor.

Her sektöre ve ihtiyaca uygun çözümler

Schunk çapak alma, zımparalama ve taşlama çözümleri; başta otomotiv, havacılık, metal işleme, plastik ve ağaç işleme sektörü olmak üzere pek çok sektörde kullanılıyor. Bu ileri teknoloji çözümler; yüzeye hızlı uyum sağlayan yüksek frekanslı esnekliği, uygulamaya göre yüksek veya düşük hızla dönebilen iş milleri ve tek eksende hareket gerektiren uygulamalarda eksen kitleme özelliği ile dikkat çekiyor. Ayrıca opsiyonel olarak otomatik kesici takım veya zımpara değiştirme özelliğinin yanı sıra pnömatik basınç üzerinden baskı kuvvetinin ayarlanabildiği esnek ucu ve robotun üzerinde veya sabit olarak bir noktada esnek kullanım imkânı gibi pek çok özelliğiyle de öne çıkıyor.

Geniş yelpazede robotik yüzey işleme ekipmanları

Schunk çapak alma, zımparalama ve taşlama uygulamaları için kullanılan robotik yüzey işleme ekipmanları içerisinde; yüksek devirde dönen kesici uçların kullanımı için radyal esnekliğe sahip pnömatik çapak alma takımları, düşük devirde dönen zımpara ve fırçaların bağlanabildiği radyal veya eksenel esnekliğe sahip ekipmanlar, radyal esneklige sahip dar alanlarda çalışma imkânı tanıyan pnömatik tahrikli eğe, eksenel esneklige sahip orbital zımpara ekipmanı, eksenel esnekliğe sahip yüksek devirli kesici uçlu pah kırma ve çapak alma ekipmanı, raspa uçlarının bağlandığı radyal ve eksenel yönde esnekliğe sahip ekipmanlar, tezgah üstü taş motoru gibi özel ekipmanların bağlanabildiği eksenle esneklik sağlayan pnömatik kompanzasyon ekipmanı ve yakında piyasaya sunulacak elektrik tahrikli çapak alma ekipmanı yer alıyor.