RayHaber

RaillyNews

BulmacaCevap

OtonomHaber

Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminalinde Yerinde Aşı Uygulaması Başladı

ankara sehirlerarasi otobus terminalinde yerinde asi uygulamasi basladi

Covid-19 ile mücadele kapsamında, Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde (AŞTİ) vatandaşlar için yerinde aşı uygulaması başlatıldı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda tren ve otobüs garlarında vatandaşların aşılanmasının başlayacağını duyurdu. Uygulama ilk olarak AŞTİ’de başladı. Vatandaşlar, kurulan mobil aşı merkezlerde aşılarını olabilecek.

Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Sırrı Kotanoğlu AŞTİ’de yaptığı açıklamada, AŞTİ’de hem gelen hem de giden yolcular için aşı uygulanmasına başlandığını belirterek, “2 günde aldığımız rakamlar gayet güzel. Hem Ankara’ya gelen giden yolcular hem de bu mekanlarda çalışanları açısından yerinde hizmet açısından güzel bir örnek oldu. Ankara’da 4 milyonu aşkın aşı yaptık” dedi.

10’u aşkın alışveriş merkezinde, Yüksek Hızlı Tren (YHT) istasyonlarında ve havalimanlarında da aşılanmanın devam ettiğini belirten Kotanoğlu, “Amacımız aşıya ulaşılabilirliği artırmak. Böylelikle aşı olan nüfusumuzu artırmak ve bu pandemiyi bir şekilde bu aşıyla sonlandırmak gayesindeyiz” diye konuştu.

Kurulan mobil aşı merkezinde aşı olmaya gelen bir vatandaş ise herkesin gönül rahatlığıyla aşısını olabileceğini belirterek, “Memleketimize, milletimize hayırlı uğurlu olsun. O kadar korkmaya, çekinmeye gerek yok. Aşı olmaya önceden karar vermiştim. Zamanım olmuyordu çalıştığım için. Buraya gelmesi aşının iyi denk geldi. Aşımızı olduk kurtulduk” şeklinde konuştu.