Güncel Kurlar


Ankara’da Otobüs, Metro ve Ankaray Seferleri Yeniden Düzenlendi

ankarada otobus metro ve ankaray seferleri yeniden duzenlendi

Ankara’da toplu taşıma seferleri sokağa çıkma yasağına göre yeniden düzenlendi. Buna göre özellikle otobüs ve raylı sistemlerde birtakım değişikliğe gidildi. EGO güncel sefer saatlerine EGO CEP veya ego.gov.tr internet sitesinden ulaşılabileceğini açıkladı.

EGO Genel Müdürlüğü, koronavirüs (Covid-19) salgınının yayılım hızının kontrol altına alınması amacıyla, 01 Haziran 2021 tarih ve 2021/31 sayılı Ankara Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Kararı doğrultusunda; kademeli normalleşme döneminin ikinci etabında; Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri 22.00-05.00 saatleri arasında; Pazar günleri ise Cumartesi günü saat 22.00’den başlayıp Pazar gününün tamamını kapsayacak ve Pazartesi günü saat 05.00’te tamamlanacak şekilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmaktadır.

Bu kapsamda EGO Genel Müdürlüğüne, Otobüs ve Raylı Sistemler için yapılan ulaşım planlaması aşağıda yer almaktadır.

EGO OTOBÜSLERİNDE

EGO Genel Müdürlüğünce, Filo Takip Merkezi ve saha denetim sorumluları tarafından anlık olarak takip edilen yolcu yoğunluğu dikkate alınarak otobüs servis planlaması yapılmıştır.

Sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı saat ve günlerde, Özel Halk Otobüsleri (ÖHO) ve Özel Toplu Taşıma Araçları (ÖTA) çalışmayacaktır.

RAYLI SİSTEMLERDE

Sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı saat ve günlerde, Raylı Sistem İşletmeleri (Metro ve ANKARAY) hizmet vermeyecektir. Ancak, Metro istasyonlarına ring servisi hizmeti veren alternatif otobüs hatlarımızda, metronun son sefer saatlerine uygun olacak şekilde servis verilecektir.

Kısıtlamalarda uygulanan; hafta içi ve cumartesi günleri Raylı Sistem güzergâhlarına alternatif çalışan EGO otobüsleri servis hareket saatleri ile pazar günleri Raylı Sistem güzergâhlarına alternatif çalışan EGO otobüsleri servis hareket saatleri EK-1 Tablo’da; Raylı Sistem İşletmelerinde (Ankara Metrosu ve ANKARAY) uygulanmakta olan hafta içi ve hafta sonu ticari servis programları ise EK-2 Tablo’da belirtilmiştir.

Ayrıca güncel otobüs hareket saatleri ile güzergâhlara EGO CEP’TE mobil uygulamasından ve Kuruluşun internet sitesinden (ego.gov.tr) ulaşılabilir.