RayHaber

RaillyNews

BulmacaCevap

OtonomHaber

Bir Araba Göçüklerini Kendiniz Düzeltmemeniz İçin 4 Neden

hasarli araba

Yıllardır araba kullanıyorsanız veya araba kullanmaya yeni başladıysanız, muhtemelen er ya da geç bir göçükle karşılaşacağınızı biliyorsunuzdur. Eziklerin ne kadar iyi bir sürücü olduğunuzla veya arabanıza iyi bakıp bakmadığınızla hiçbir ilgisi yoktur, çünkü bazen park edilmiş bir arabada bir göçük bulabilirsiniz. Birinin arabanın kapısını size açması, birinin size arkadan çarpması veya çocukların oynarken yanlışlıkla arabanıza bir top atması gibi eziklere neden olabilecek pek çok şey vardır. Çoğu zaman, insanlar göçüğün oraya nasıl geldiği hakkında hiçbir fikri yoktur, ancak bazen, eğer şanslıysanız, göçü yapan kişi size iletişim bilgilerini içeren bir not bırakır, böylece hasarı ödeyebilirler. Bununla birlikte, göçük ne kadar küçük olursa olsun, düşündüğünüzden daha fazla hasara neden olabileceğinden, onu asla kendiniz düzeltmeye çalışmamalısınız. Bir araba göçüğünü neden kendiniz tamir etmemeniz gerektiğini anlamak ve işi profesyonellere bırakmak için okumaya devam edin.

Daha Fazla Hasara Neden Olur

Bir araba göçüğünün kolayca düzeltilebileceğini ve ihtiyacınız olan tek şeyin doğru aletler olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak, göçüğü kendiniz düzelterek, aslında aracınızın boyasını bozmak veya metali çok fazla dışarı çekmek gibi, ilk etapta sahip olduğunuzdan daha fazla hasara neden olduğunuzu bilmiyor olabilirsiniz. tamir etme maliyetine. Ayrıca göçük altında yapısal hasarlar gibi fark etmeden neden olduğunuz daha ciddi hasarlar da vardır. Yani göçüğü gözle görülür bir hasar olmadan düzeltmeyi başarmış olsanız bile altında herhangi bir hasar olup olmadığını tespit edemezsiniz. Bu nedenle bir profesyonele ihtiyacınız var çünkü onlar düzgün bir şekilde tamir edebilecekler ve ayrıca aracınızın daha fazla onarıma ihtiyacı olup olmadığına karar vermek için herhangi bir yapısal hasar belirtisi olup olmadığını görebilecekler.

Daha Fazla Para Harcamak

Piyasada, hasarları onarmak için birçok göçük tamir takımı bulacaksınız, ancak çok çeşitli fiyatlara sahipler ve ucuz olanlar göçüğü umduğunuz şekilde tamir etmeyecek ve kesinlikle iz bırakacaktır. Pahalı bir kit satın alsanız bile, onu doğru şekilde kullanamayabilirsiniz ve bu sadece para israfı olacaktır. https://www.pdrcanada.ca/ adresindeki kişilere göre, teknikerlerin ezik ve hasarları iz bırakmadan gidermek için kullandıkları bazı teknikler var. Bu nedenle, yetenekli bir teknisyene ihtiyacınız var çünkü hasarları onarmak için doğru araçlara ve deneyime sahipler ve bu size alet satın almaktan ve göçüğü kendiniz düzeltmeye çalışmaktan çok daha az maliyetli olacak.

Aracınızın Garanti ve Sigortasını İhlal Etmek

Arabanızı kendiniz tamir etmeye çalışırsanız, sigortanızı ve garantinizi gerçekten ihlal etme riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Arabanızı tamir etmek için ödediğiniz parayı geri alabilmek için, hasarları tamir etmesi için bir profesyonel kiralamanız gerekir, aksi takdirde aracınızın garantisini geçersiz kılarsınız. Ayrıca, aracınızı tamir etmeye çalışmak sizi herhangi bir hasarı kendi cebinizden ödemek zorunda bırakacak ve aracınız belirli onarımları kapsayan garanti kapsamına giremeyecektir. Aracınızı garanti kapsamında tutmak için, tamir etmesi için bir profesyonel kiralamanız gerekir.

Zaman kazanmak

Aracınızın dış kısmına daha fazla zarar vermemek için eziklerin derhal düzeltilmesi gerektiğini bilmelisiniz. Kendiniz tamir etmek için bir tamir takımı satın almayı seçerseniz, onu nasıl kullanacağınızı öğrenmeniz biraz zaman alacaktır ve muhtemelen yoğun bir programınız olduğundan, ona ulaşmanız haftalar veya aylar alabilir. Bu nedenle zamandan tasarruf etmek için aracınızı hemen bir tamirciye götürmelisiniz.

araba kaput

Sabah erkenden işe gitmeden önce görmek isteyeceğiniz son şey arabanızdaki bir göçüktür. İlk düşünceniz muhtemelen bunun hiçbir şey olmadığı ve kendiniz düzeltebileceğiniz olacaktır. Ancak bunu yapmaya çalışmak aracınıza daha fazla zarar verebilir ve bunları onarmak daha fazla zaman ve para gerektirecektir. Bu yüzden kendinizi çabadan kurtarın ve bir daha arabanızda bir göçük gördüğünüzde, mümkün olan en kısa sürede bir profesyonele götürün ve onu yeni gibi geri alacaksınız.