Güncel Kurlar


Genel Müdür Uygun Varda Köprüsünde İncelemelerde Bulundu

Emniyet Kulturu ve Farkindaligi toplantilari

TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun ve beraberindeki heyet “Emniyet Kültürü ve Farkındalığı” toplantılarının üçüncü gününde Adana ve Niğde illerindeki bölge müdürlüklerinde ve istasyonlarında personelle görüştü. Niğde Milletvekili ve Niğde Belediye Başkanı “Emniyet kültürü ve farkındalık” trenine sürpriz bir ziyaret yaptı.

TCDD heyeti İskenderun’dan Adana’ya geçen heyet TCDD 6.Bölge Müdürü Oğuz Saygılı tarafından karşılandı. Genel müdür Uygun, yenileme çalışmaları devam eden Adana Gar hakkında bilgi aldı. Eğitim treni konferans salonundaki toplantıda 6. Bölgede yapılan yatırımlar ve projeler masaya yatırıldı.

Genel Müdür Uygun, güzergâhta bulunan Varda köprüsünde de incelemeler yaptı, Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan’dan bilgi aldı. Heyet Niğde’ye hareket ettikten kısa bir süre sonra Ulukışla Güneyköy muhtarı ve köy sakinleri bazı talepleri olduğunu söyleyerek eğitim trenini durdurdu. Uygun ve beraberindeki heyet köyde inerek köylülerin sorunlarını dinledi. Muhtar “tarlalarımıza ulaşmak için alt geçide ihtiyacımız var, ne traktörümüz geçiyor, ne hayvanlarımız geçiyor.” diyerek alt geçit taleplerini iletti. Heyetle birlikte yerinde inceleme yapan Genel Müdür Uygun, alt geçidin kısa sürede yapılması talimatını verdi. Uygun, köylülere “TCDD gittiği yere ekonomik ve sosyal refah götürür. Burada da vatandaşımızın sorunu çözeceğiz ve alt geçit yapacağız. Talimat verdim arkadaşlara çalışmalara başlıyor” dedi.

Heyet daha sonra Niğde Garı’na gelerek çalışmalar ve yeni projeler değerlendirdi. Toplantı sürerken Niğde Milletvekili Selim Gültekin, Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Niğde İl Başkanı Ömer Kılıç hoş geldiniz ziyareti yaptı.

Milletvekili Gültekin, Baykan Özdemir, İl Başkanı Nevruz daha sonra Eğitim Trenine binerek toplantıya katıldı. Genel Müdür Uygun, Niğde’de yapılacak üç üst geçit, yeni yollar ve projeler hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

Belediye Başkanı Özdemir, “TCDD ilimize büyük hizmetler yaptı, yapmaya devama ediyor. Büyük yatırımlar yaptılar. Biz kendilerine teşekkür ediyoruz.” dedi.

Gültekin, “Dediğiz gibi TCDD gittiği yerlere refah getiriyor. Gerek lojistik ve gerekse yolcuların ulaşması ilimiz için önemli. Bazı taleplerimiz vardı. Genel Müdür ile görüştük ve gereken desteği aldık.” dedi.

Trenle lojistik merkezinin yapılacağı alana gidilerek yerinde görüş alışverişinde bulunuldu. Proje ve Niğde ekonomisine yapacağı kattılar hakkında detaylı bilgiler verildi.

Slayt gösterisini görüntülemek için tıklayın.