Güncel Kurlar


Moskova İçin 204 Adet Tramvay Alınacak

moskova icin adet tramvay alinacak

2022’nin sonunda Moskova’ya 204 yeni tramvay alacağını bildirdi. 90 adet tek bölümlü tramvay Sinara Transport Machines holding tarafından üretilecek. Yeni alçak tabanlı tramvaylarda klima kontrol sistemi ve hava perdelerinin yanı sıra faydalı bilgiler içeren multimedya ekranları olacak. Yolcular, cihazlarını şarj etmek için USB ve TYPE-C bağlantı noktalarını kullanabilecekler.

Enerji depolama sistemi, tramvayın en az 1 km otonom olarak çalışmasını sağlayacak ve şebekede gerilim dalgalanmaları olması durumunda sürekli hareket etmesini sağlayacak. Bojilerdeki özel bir yağlama sistemi, viraj alırken gürültüyü azaltacaktır.

“Tramvay, Moskovalılar için en sevilen ulaşım türlerinden biri ve onu daha da geliştirmeyi planlıyoruz. Önümüzdeki iki yıl içinde Moskova’ya yeni tip 90 tramvay gelecek. Farklı bir tasarıma sahipler, ancak Moskova taşımacılığı tarzında yapılmışlar. Moskova Belediye Başkan Yardımcısı Maxim Liksutov, tek bölümlü ve alçak tabanlı – yaşlı yolcular ve engelliler için uygun” dedi.