RayHaber

RaillyNews

BulmacaCevap

OtonomHaber

Nasıl Bitcoin Alınır?

bitcoin siteleri

Kripto para yatırımcısı olmak istiyorsanız güvenli liman bitcoini tercih ederek başlayabilirsiniz. Pek çok kişi işini sağlama almak ve ilk etapta işleyişi çözmek için bitcoin ile başlıyor. Siz de bitcoin yatırımcısı olmak istiyorsanız ve nereden başlayacağınıza karar veremediyseniz bu yazı tam size göre! Bugün, sizinle birlikte bitcoin nasıl alınır ve nelere dikkat edilmelidir gibi konuları inceleyeceğiz.

Bitcoin (BTC) Nasıl Alınır?

2008 yılında Satoshi Nakamoto isimli kişi ya da bir grup tarafından bitcoin isimli kripto para açıklandı. İlk etapta bitcoin ve diğer kripto para birimleri pek fazla rağbet görmezken günümüzde neredeyse herkes kripto para yatırımcısı olmaya başladı. Özellikle son dönemde Türkiye, Avrupa ülkeleri içinde en çok kripto para yatırımcısına sahip olan ülke özelliğiyle gündeme geldi.

Lider kripto para birimi bitcoin, zaman zaman düşüşe geçse de temelde yükselme eğiliminde olduğunu görüyoruz. Dolayısıyla yeni yatırımcılar için güvenilir bir grafikten bahsetmek mümkün. Bununla birlikte bitcoin satın almak da son derece basit.

Bitcoin almak için madencilik yapabilir veya kripto para borsalarına yönelebilirsiniz. İlk aşamada kripto para borsalarını tercih etmek daha doğru ve emin adımlar atmanızı sağlayacaktır.

Kripto Para Borsalarıyla Bitcoin Nasıl Alınır?

En iyi kripto para borsaları için Binance, Coinbase, Kraken gibi dünyaca ünlü şirketleri tercih edebilirsiniz. Örneğin, en çok üye sayısına sahip olan ve güvenirliliğiyle ön plana çıkan Binance’ı ele alalım. Binance’da bitcoin satın almak için şu adımları takip edebilirsiniz:

  • Binance web sitesi veya mobil uygulaması ile hesap oluşturun,
  • C. kimlik kartınızla üyeliğinizi doğrulayın (bilgileriniz şifreli depolarda saklanır)
  • Binance hesabınıza, para aktarın (1 TL – 500.000 TL arasında bir miktar belirleyebilirsiniz)
  • Kripto para birimleri arasında üst sırada yer alan Bitcoin’i belirlediğiniz miktarla satın alın.

Bitcoin alım satımı ve Binance kullanımı konusunda yeniyseniz Binance Lite’a geçiş yaparak kolay ve sade arayüzle işlem yapabilirsiniz. Artık bir bitcoin yatırımcısı oldunuz!

Bitcoin Nereden Alınır?

Bitcoin, kripto para borsalarıyla satın alınır. Aynı zamanda Ethereum, Litecoin, Ripple vb. coinler de tıpkı Bitcoin gibi kripto para birimidir. Bununla birlikte NEO, CHZ, LINK, DOT vb. altcoinler de bulunur. Altcoinler en basit tabirle alternatif coinler olarak adlandırılabilir. Günümüzde 6000’i aşkın altcoin türü için alım – satım yapılabilir.

Bitcoin Alım – Satımının Avantajları Nelerdir?

Kripto para borsaları tıpkı diğer borsa türlerinde olduğu gibi inişli çıkışlıdır. Dönem dönem bazı kripto para birimleri yükselirken yine aynı dönem içinde bazı birimler de düşüşe geçebilir. Bitcoin ise bu durumlarda en avantajlı coindir.

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin avantajları kısaca şöyle açıklanabilir:

  • Merkeziyetsiz ve şeffaf kripto para birimleri hiçbir devletin veya bankanın kontrolünde değil,
  • 10 TL ile yatırım yapılabildiği gibi yüz binlerce dolarla da yatırım yapılabiliyor,
  • Geleneksel borsalar işlemlere haftanın belirli günlerinde ve saatlerinde izin verirken bitcoin ve diğer kripto para birimleri 7/24 alınıp satılabilir,
  • Uluslararası para aktarımı konusunda bitcoin komisyon ve zaman açısından çok daha avantajlıdır,
  • Basit işlemlerle hesap oluşturulabilir ve bitcoin yatırımına başlayabilirsiniz.

Bitcoin Konusunda Uyarılar!

Bitcoin alım – satımı doğru adımlarla yönetildiğinde kar getirisi çok olan yatırım araçlarından biridir. Ancak ani karar ve yanlış analizler de tüm paranızı kaybetmenize sebep olabilir. Bununla birlikte doğru kripto para borsasını kullanmamak dolandırılma gibi kötü sonuçlara yol açacaktır. BuldumZ sitesinde yer alan en iyi bitcoin siteleri içeriğini inceleyerek borsalar ve kullanımları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İçerik için https://inceleincele.com/bitcoin-siteleri/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Doğru borsa seçimi size daha düşük komisyon ücreti, basit kullanım ve 7/24 güvenli işlem imkanı sağlar. Bu borsalarda bilgileriniz soğuk depolarda saklanır ve üçüncü kişilerin erişim sağlaması imkansızdır.