Güncel Kurlar


Nerede Olursanız Olun Yaralanmalar Olabilir: Nasıl Güvende Kalınır?

doktor

Fiziksel ve duygusal zararla sonuçlanan herhangi bir talihsiz olay, kişisel yaralanma olarak adlandırılır. Bu yaralanmalar, işyerinde kayma ve düşme gibi kazalar, araba kazaları, yanlış reklamı yapılan ürün kullanımı, tıbbi uygulama hatası veya haksız ölüm iddiaları olarak kategorize edilir. Bir kazanın veya yaralanmanın ardındaki nedenleri bilmek, zarardan korunurken bunlardan nasıl kaçınılacağını anlamayı önemli ölçüde kolaylaştırır.

hasar

Yaygın Kişisel Yaralanma vakaları türleri

  • Aracınızı sürerken birinin ihmali nedeniyle yaralanma şansınız vardır. Bir araç kazasından kaynaklanan yaralanma, daha sonra ayrıntılı olarak tartışacağımız en yaygın kişisel yaralanma türüdür. Yaralanmalar için parasal tazminat, daha iyi sonuçlar için bir kişisel yaralanma avukatı aracılığıyla talep edilebilir.
  • Yanlış ölüm iddiaları oldukça yaygın olarak araç kazalarından, tıbbi ihmal veya yanlış uygulamadan, işyeri kazalarından ve uçak kazalarından kaynaklanmaktadır. Birinin ihmali nedeniyle biri öldüğünde yetiştirilirler.
  • Kusurlu ürünler, uyarısız ürünler veya kullanım kılavuzu sağlık ve esenlik için ciddi bir tehdit oluşturabilir. Bu ürünler, tüketici ürünlerinden araç bileşenlerine ve tıbbi cihazlara kadar çeşitlilik gösterir. Bu tür kusurlu ürünlerden dolayı zarar gördüyseniz, sorumlulara karşı kişisel yaralanma davası açılabilir.

Huzurevinde ihmal, yanlış teşhisten kaynaklanan tıbbi yaralanmalar ve hayvan ısırıklarından kaynaklanan yaralanmaları içeren birkaç başka kişisel yaralanma türü ve ilgili iddialar vardır.

Bir Araba Kazasından Sonra İzlenecek Adımlar

Durumu analiz edin

Beklenmedik bir durumla karşılaştığınızda acele etmeyin, aksi takdirde daha fazla yaralanmaya maruz kalabilirsiniz. Sinirlerinizi yatıştırın, içinde bulunduğunuz durumu kabul edin ve panik yapmamaya çalışın. Bu bir araba kazasıysa, yaklaşan sürücülere bir araba kazası olduğunu belirtmek için dörtlü flaşörlerinizi açın. Çarpışma hafifse ve araç sürülebilir durumdaysa, başkaları için yolu kapatmamak için aracınızı yan şeride çekin. Emniyet kemerinizi çıkarın ve sadece tehlikeli bir yolda veya dönüşte değilseniz arabadan inin. Diğer kişi hatalı olsa bile öfkenizi kaybetmeyin.

Kişisel Yaralanma Avukatı İşe Alın

Siz veya bir kazaya karışan herhangi biri fiziksel olarak yaralanırsa, hemen ambulansı arayın ve mümkün olan en kısa sürede tıbbi yardım isteyin. İşyerinde veya arabanızda bir ilk yardım çantası bulundurmak da bu koşullar altında çok faydalı olabilir. Bir diğer son derece önemli adım, sizin için bir avukat olarak bir kişisel yaralanma avukatı tutmaktır. Sizinle birlikte gerekli usul ve hukuk bilgisine sahip profesyonel bir avukata sahip olmak kesinlikle çok faydalı olabilir.

Kişisel yaralanma davası açmaya çalışmak son derece zahmetli olabilir. Oysa avukatınız savunmanızda dava açarak süreci kolaylaştırabilir ve davayı lehinize çevirmenize yardımcı olacaktır. Upstate Kişisel Yaralanma avukatlarının çoğu, ihtiyacı olan insanlara yardım etmek için davayı şarta bağlı bir ücret temelinde alır. Bu, talep edilen miktar geri alınmadıkça avukatların herhangi bir danışma ücreti talep etmeyeceği anlamına gelir.

Son olarak, bir yaralanma avukatına sahip olmak, gerekli kanıtları topladıktan sonra sigorta şirketine veya işyerinize bir uzlaşma talep mektubu hazırlamanıza da yardımcı olabilir. Aksi takdirde, kişisel yaralanma iddialarını dosyalama prosedürü son derece telaşlı hale gelebilir ve bu, özellikle ciddi bir fiziksel yaralanmadan sonra yine içinde olmak için uygun bir konum değildir.

Yardım isteyin

Durum kritikse ve kendi başınıza çıkamıyorsanız, sakin olmak ve profesyonel yardım almak için 911’i aramak daha iyidir. Yakınınızdaki biriyle iletişim kurmak da iyi bir seçenektir. Ayrıca, sürücünün ve ilgili diğer araçtaki yolcuların da iyi olduğundan emin olun, ancak hasarlı aracınızı gözetimsiz bırakmayın, aksi takdirde ciddi sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. İzin verilen polis departmanı dışında hiç kimseye olayın olaylarını ve nerede olduğunu açıklamayın.

Olayın fotoğraflarını çekin

Davanızı desteklemek için mümkünse resim veya video gibi görsel bilgiler toplamaya çalışın. Kanıtların güvenilir bir cihazda (tercihen cep telefonu yerine kamerada) toplandığından emin olun. Kazanızın bağlamını herhangi bir belirsizlik olmadan etkili bir şekilde sunabilmeniz için, fotoğraflarınıza yol koşulları veya varsa ilgili trafik işaretleri gibi olayla ilgili tüm ayrıntıları ekleyin. Ayrıca, olayın saatini ve tarihini hatırlayın ve daha sonraki yasal süreci hızlandırmak için gerekli lisans belgelerini hazır bulundurun.

Yaralanmalardan Nasıl Korunulur

  • İşyerindeki hasarlı merdivenleri veya döşemeleri onarın, kayma ve düşmelerden kaynaklanan yaralanmaları önlemek için koridorları boşaltın.
  • İşyerinde kullanılan aletler her zaman kullanımdan önce kontrol edilmelidir ve tehlikelerin önlenmesi ve ekipmanın verimli bir şekilde çalıştırılması için çalışanlara uygun eğitim verilebilir.
  • Sürüş sırasında dikkatli olmak, sizi ve yoldakileri korumak için çok önemlidir. Kazalar en çok aşırı alkol tüketimi ve araç kullanırken dikkatli olunmaması nedeniyle meydana gelmektedir. Dikkatinizi dağıtacak her şeyden kaçındığınızdan ve güvende kalmak için sürüşünüze odaklandığınızdan emin olun.
  • Ölümcül yaralanma olasılığı birçok kat azaldığından, sürüş sırasında emniyet kemeri takmayı unutmayın. Çocuklar ve yaşlılar, güvenliklerini sağlamak için yaşa uygun yükseltici koltukları ve emniyet kemerlerini kullanabilir.
  • Motosiklet veya bisiklet kullanırken yolculuğunuza başlamadan önce koruyucu giysiler giyin. Kask takmak, bir kaza durumunda büyük yaralanma olasılığını azalttığı için sürücü ve yolcu için önemlidir.
    Sürüş sırasında hız limitinin altında kalın ve trafik kurallarına uyun.

No matter how much you prepare beforehand, a car accident or a workplace injury can still occur. In such instances, try getting medical assistance as quickly as possible as a minor-looking injury from an accident can easily turn out to be fatal. Always remember to follow the SOPs at your workplace and religiously follow traffic rules to avoid accidents and injuries.