RayHaber

RaillyNews

BulmacaCevap

OtonomHaber

ROKETSAN’ın Bangladeş’e İhracatı Devam Ediyor

roketsanin bangladese ihracati devam ediyor

Türkiye’nin Bangladeş ile imzaladığı Mutabakat Muhtıraları kapsamında Roketsan’ın çeşitli ürünlerinin ihracat anlaşması gerçekleştirildi

Türk savunma sanayiimiz kabiliyetlerini dünyanın dört bir yanına ulaştırmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, 29 Haziran 2021 günü yaptığı açıklamada, Türkiye’nin Bangladeş ile imzaladığı Devletten Devlete (G2G) İşbirliği Mutabakat Muhtıraları kapsamında ROKETSAN’ın çeşitli ürünlerinin ihracat anlaşmasının gerçekleştirildiğini belirtti. Demir, ilgili açıklamayı resmî Twitter hesabından “Durmak Yok Yola Devam!” ifadelerini de ekleyerek paylaştı. 

Bangladeş Ordusu, TRG-300 KAPLAN Füzelerini teslim aldı

Bangladeş Ordusu, ROKETSAN tarafından geliştirilen TRG-300 KAPLAN Füze sistemlerini düzenlenen törenle hizmete aldı. Bangladeş Genelkurmay Başkanı Orgeneral Aziz Ahmed, ROKETSAN tarafından geliştirilen TRG-300 KAPLAN Füze Sistemi’nin, Haziran 2021’e kadar Bangladeş ordusuna teslim edileceğini açıklamıştı. Yapılan teslimat ile Bangladeş Ordusu’nun Topçu Alayı’nın ateş gücü, 120 km menzile sahip TRG-300 KAPLAN Füze Sistemi ile daha da geliştirildi. ROKETSAN ihraç ettiği füze sistemi ile birlikte Bangladeş ordusunun taktiksel atış gücü gereksinimlerini karşıladı. Bahse konu teslimatlar ise deniz yolu ile yapıldı.

Bangladeş’te Başbakan Şeyh Hasina, Bangladeş Genelkurmay Başkanı Orgeneral Aziz Ahmed ve diğer yetkililerin de katılımı ile düzenlenen törenle ROKETSAN’dan teslim alınan TRG-300 KAPLAN Füze Sistemi tanıtıldı. Defense Technology of Bangladesh-DTB tarafından yayımlanan son görüntülerde TRG-300 KAPLAN Füze Sistemi, füze fırlatma araçlarının tören alanında hazır bulunduğu da görülüyor. Törenle birlikte ROKETSAN TRG-300 KAPLAN Füze Sistemi’nin resmi kabullerinin yapıldı.

Törende konuşma yapan Başbakan Şeyh Hasina, TRG-300 KAPLAN Füze Sistemi ile ilgili olarak, “Bu modern sistemin Bangladeş Ordusunu güçlendireceğine ve ordu personelinin mental gücünü ve güvenini artıracağına inanıyorum” dedi. Başbakan Hasina,  TRG-300 KAPLAN Füze Sistemlerinin Savar Kantonunda konuşlu Bangladeş Silahlı Kuvvetleri’nin 51’inci ÇNRS Alayı’nda hizmet vereceğini açıkladı.

Kaynak: DefenceTurk