Güncel Kurlar


Sürücülerin Sigorta Yaptırması Neden Önemli?

mercedes arabalar

Sigorta, günümüz yaşamının kaçınılmaz bir gerekliliğidir. Bu özellikle sürücüler için geçerlidir. Normal bir insanın günlük rutininde, yolda geçirdikleri zaman muhtemelen günün en tehlikeli kısmıdır.

Araba kullanmak doğası gereği risklidir. Ve en iyi sürücü bile yolda karşılaştığı diğer sürücülerin davranışlarına her zaman hazırlıklı olamaz. Herkesin hayatında en az bir kez araç sigortasına ihtiyacı olması muhtemeldir.

Sürüş ve araç faaliyetleriyle ilgili birkaç farklı sigorta türü vardır ve bunların her biri farklı nedenlerle önemlidir. Her zaman sürüş sigortası yaptırmanız için birkaç farklı nedene göz atalım.

araba ve fotograf

Varlıklarınızı Koruyun

İlk şey, kişinin varlıklarını koruma ihtiyacıdır. Bir kazaya karışmak, genellikle diğer tarafın zararlarından sorumlu olacağınız anlamına gelir. Bu, sizin hatanız olmasa bile genellikle doğrudur. Tamamen haklı olsanız bile, polis buna doğru şekilde demeyebilir ve fatura ile baş başa kalırsınız. Varlıklarınızı korumak, sigortanın ilk etapta icat edilmesinin temel nedenidir. Araç sigortası, varlıklarınızı birkaç farklı şekilde korur.

Sorumluluk sigortası genellikle yasaların gerektirdiği asgari sigorta şeklidir. Onsuz bir araba kazasına karışmak, Virginia’daysanız muhtemelen mahkemede kendinizi savunmanız gerekeceği anlamına gelir; bu, size yardımcı olması için Richmond sigortasız sürücü avukatıyla iletişime geçmeniz gerekeceği anlamına gelir. Aynı zamanda en ucuzudur. Ama ödediğinizin karşılığını alıyorsunuz ve sorumluluk sigortası sadece karşı tarafın zararını karşılıyor. Sorumluluk sigortası yaptırmak, onların masrafları için cebinizden ödeme yapmanız gerekmeyeceği anlamına gelir. Ancak, yasaların öngördüğü şekilde sorumluluk sigortası taşımıyorlarsa, faturayı tekrar elinizde tutacaksınız.

İlgili diğer tarafların sorumluluk sigortası olup olmadığına bakılmaksızın, sorumluluk sigortasının sürdürülmesi varlıklarınızı korumaya devam eder. Kusurlu bulunursanız veya hatasız bir kaza olsa bile, sorumluluk sigortanız hastane faturalarını ve araç değiştirme masraflarını karşılayacaktır. Sorumluluk sigortası olmadan, kendinizi asla kullanmayacağınız yeni bir araba için ödeme yaparken bulabilirsiniz. Ve yatak cenneti bir Lamborghini’ye çarparsın. Tek bir kötü seçim yüzünden hayatının geri kalanını borç içinde geçirebilirsin.

Tam kapsama, yaygın olarak satın alınan araç sigortasının başka bir şeklidir. Adından da anlaşılacağı gibi tam kapsama, hatadan bağımsız olarak sizi koruyacağız. Karşı tarafın sorumluluk sigortası varsa, sizi kapsayacaktır. Ancak, sorumluluk sigortası olmaması durumunda, sağlık faturalarınızı tam olarak karşılar ve hatta arabanızı değiştirir. Tam kapsamlı sigorta genellikle kredi sağlayıcı tarafından talep edilir ve aracın haczi kaldırılana kadar sürdürülmelidir.

mercedes araba

Pahalı Cezalardan Kaçının

Daha önce bir misyon olarak. Mali sorumluluk sigortası yaptırmak kanunen zorunludur. Asgari sorumluluk sigortası yaptırmazsanız ve polis tarafından sigortasız bulunursanız, bazı para cezalarına bakacaksınız.

Sigorta para cezası olmadan araç kullanmak, bir yerden bir yere değişir, ancak bulunduğunuz yere bağlı olarak 600 doları geçebilir. Sigortasız araç kullanmanın başka sorunları ve sorunları da var.

Öte yandan, 500 dolarlık ağır bir para cezası, bir yabancıya yeni bir araba satın almak ve tüm tıbbi faturalarını ödemekle karşılaştırıldığında hiçbir şey değildir.

Lisansınızı Koruyun

Sigortasız araç kullanmak yasa dışıdır. Alışılmış bir şekilde sigortasız araç kullandığınız tespit edilirse, ehliyetinizi bile kaybedebilirsiniz. Lisansınızı kaybetmek pahalı ve can sıkıcı bir süreçtir.

Genellikle, vadesi geçmiş tüm faturalarınız ödenene kadar lisansınızı eski durumuna getiremezsiniz. Ve DMV’deki bu para cezaları hızla artacak. Lisansınızı kaybederseniz, eski haline getirmek için muhtemelen yüzlerce veya binlerce dolar ücret ödeyeceksiniz. Hatta bir avukat tutmanız gerekebilir.

Kaydınızı Temiz Tutun

Sigortasız araç kullanmak yasa dışıdır. Amerika gezegendeki en cezalandırıcı millettir. Bir melek olsan bile beladan uzak durmak yeterince zor. Ancak, temel sürüş ihlalleri nedeniyle ücretlerin artmasını engellemek o kadar da zor değil.

Bir ömür boyu sıkı çalışma ve temiz bir sicilden sonra araba kullanmakla suçlanmak sinir bozucu olabilir. Herhangi bir polis kaydına sahip olmak hayatınızı büyük ölçüde bozabilir. Sigorta ödememek kadar aptalca bir şey için daimi sicilinizde bir suçlama olması, kimsenin yüzleşmemesi gereken gülünç bir sorundur. Bu nedenle, kanunlardan uzak durmak ve Killeen Polisi kaydı tutmak istiyorsanız, araba kullanmayı planlıyorsanız asgari sorumluluk sigortasını korumanız daha iyi olur.