RayHaber

RaillyNews

BulmacaCevap

OtonomHaber

Sürücülerinizi ve Filonuzu Görüntülü Kanıtlarla Koruyun: Nasıl Daha Güvenli Olabilirsiniz?

TIR

Herhangi bir filo yöneticisi için güvenlik bir önceliktir. Sadece sürücülerinin değil, kamyonlarının ve tüm şirketin güvenliği. Tüm ülkeyi dolaşan bir filonun tamamını takip etmek için bir yönetici gerektirdiğinden, bu zor bir iştir. Bununla birlikte, yerleşik kameraların tanıtılmasıyla, işin çok daha yönetilebilir hale geldiği iddia edilebilir. Konu takip etmeye gelince, bir video beslemesi çok yardımcı olur. Artılar ve eksiler listenize ne yazacağınızı düşünüyorsanız, işte yerleşik kameraların bir filonun güvenliğine nasıl katkıda bulunabileceği.

Kötü Sürüş Uygulamalarını Tespit Eder

Kamyon sürmek beceri, sabır ve öz kontrol gerektirir. Yeni işe aldığınız kişileri kontrollü bir ortamda test edebilirsiniz, ancak yolda güvenliklerini garanti altına almak için yapabileceğiniz çok az şey vardır. Ne de olsa, kötü sürüş alışkanlıkları çok yaygındır ve testlerde nadiren ortaya çıkarlar çünkü o zaman bir sürücü hala iyi bir izlenim bırakmaya çalışır. Bir kamera sistemine sahip olmak, sürücülerinize ve çevrelerine göz kulak olmanıza yardımcı olacak ve böylece kötü sürüş alışkanlıklarını, yol öfke belirtilerini vb. belirlemenize yardımcı olacaktır. Ardından, sürücüyü yerinde düzeltebilir veya yapmayı seçebilirsiniz. yani geri geldiklerinde.

Mahkemede Değerli Kanıt Sağlar

Ticari filolar, mahkeme dışında anlaşmak için para toplayacak kadar büyük şirketlere ait olduklarına inanıldığından, kaza dolandırıcılığının ortak hedefleridir. Kamyon sürücüsünün nasıl tepki verdiğine veya kazanın nasıl gerçekleştiğine dair herhangi bir kanıt olmadan, bir dolandırıcının yapması gereken tek şey bir kamyonla kaza yapmak ve sonra yeterince gürültü yapmaktır. Bunun filonuzu ve şirketinizi sürekli risk altına soktuğunu söylemeye gerek yok. Ticari kamyon kamera sistemlerinin en büyük avantajlarından biri güvenilirlikleridir. Kazanın bir video yayını ile avukatlar, hakimler ve jüri, sürücünüzün hedef alınıp alınmadığını görebilecek. Bu sadece sürücülerinizin kariyerlerini korumakla kalmayacak, aynı zamanda şirketin itibarını ve mali durumunu da koruyacaktır.

Sürücüleri Ellerinden Gelenin En İyisi Olmaya Teşvik Eder

Patronunuzun izlediğini bilseydiniz, siz de elinizden gelenin en iyisini yapmaz mıydınız? İzlendiklerini bilmek, sürücülerinizi diken üstünde tutacaktır. Örneğin, kendilerine sık sık biraz boşluk bırakırlarsa, kimse bakmadığında hızla şerit değiştirirlerse, artık bunu yapmayacaklardır. Zamanla, sürücülerinizin köşeleri kesmek zorunda kalma olasılığını büyük ölçüde azalttığınızı göreceksiniz. Her şeyi adil tutmak için, kameraları yalnızca gözlem ve azarlama amacıyla kullanmak yerine, ödül sisteminize video beslemesini dahil edebilirsiniz. Kim özellikle iyi zamanlanmış bir bonus şeklinde biraz teşvikten hoşlanmaz?

Daha İyi Tazminat için Kazaları Kaydediyor

Aşamalı kazaları saymazsak, araba kazaları çok yaygın ve oranlar herhangi bir düşüş belirtisi göstermiyor. Bu nedenle filolar sigortalıdır, ancak sigorta tazminatı alma süreci nadiren sorunsuz ilerler. Ne de olsa, bir sigorta şirketi en son ne zaman bunun için “sözünü” aldı. Bir kazanın her yönünün video kanıtı ile güçlü bir iddia oluşturabilir ve şirketinize daha iyi tazminat oranları sağlayabilirsiniz. Daha da iyisi, kameralar proaktif bir güvenlik önlemi olarak kabul edilir. Başka bir deyişle, sigorta için alışveriş yaparken kendinize daha düşük primler alabileceksiniz.

Tüm Araçları Her Zaman Takip Ediyor

Bir ofiste, bir çalışan ekstra uzun bir öğle yemeği molası verebilir veya birkaç kişisel işi yürütmek için şirket arabasını kullanabilir. Benzer şekilde, kamyon sürücülerinin teslimat sırasında birkaç kişisel duraklama yapması alışılmadık bir durum değildir. Tabii ki, her şey kişinin ahlakına ve şirket politikasına bağlı, ama neden bunu şansa bıraksın? Bazı kameralar, bir yöneticinin bir harita üzerinde olduğu kadar kamera beslemesi aracılığıyla kamyonlarını gerçek zamanlı olarak takip etmesine olanak tanıyan tam GPS işleviyle birlikte gelir. Bu şekilde, herhangi bir şüpheniz varsa, teorilerinizi anında doğrulayabilirsiniz.

TIR daglar

Birçok kullanımı sayesinde, yerleşik bir kamera sistemi sürücülerinize ve filonuza çok yönlü koruma sağlayabilir. Ancak bu koruma, sürücüler tarafından gözetim ve mahremiyet ihlali olarak algılanabilir ve kendilerini biraz huzursuz hissetmelerine neden olabilir. Sistemi henüz çalışanlarınıza tanıtmadıysanız, kelimelerinizi nasıl ifade etmek istediğinizi düşünmek için zaman ayırın. Yapmak isteyeceğiniz şey, sistemin nasıl çalıştığını ve onu nasıl kullanacağınızı açıklamaktır çünkü kimse her zaman izlenmekten kendini rahat hissetmez. Herhangi bir karışıklığı veya anlaşmazlığı önlemek için açık bir iletişim kurmanın önemli olduğunu unutmayın.