Güncel Kurlar


TCDD Genel Müdürü Uygun Sivas YHT Garı’nda İncelemelerde Bulundu

tcdd genel muduru uygun sivas yht garinda incelemelerde bulundu

TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun ve beraberindeki heyet 4 gün sürecek olan ve bölgelerdeki istasyonları ziyaret ederek “Emniyet Kültürü ve Farkındalığı Toplantısı”na katılıyor. Heyet ilk olarak test sürüşleri devam eden YHT ile Sivas’a geçti. İnşaatı bitirilme aşamasında olan garda incelemelerde bulunan heyet ardından eğitim toplantısına katıldı. TCDD Genel Müdürü Uygun YHT komuta merkezinin inşaatını da gezerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Programda konuşan Genel Müdür Ali İhsan Uygun, Ankara-Sivas arası YHT’de test sürüşlerinin tamamlanma aşamasında olduğunu belirterek sertifikasyon çalışmalarını hızlandırmaya çalıştıklarını söyledi.

YHT ile Sivas’a gelmenin keyfini yaşadıklarını söyleyen Uygun, “Ankara’dan Sivas’a 2 saatte ulaşmak büyük bir nimettir. Hamdolsun devletimizin ve milletimizin gücü, bu tip projeleri yapmaya yetiyor” dedi.

Eğitim Emniyet Treni ile Bostankaya, Kangal, Çetinkaya Demiriz, Hasançelebi ve Hekimhan İstasyonlarını ziyaret eden Genel Müdür Uygun “emniyet kültürü ve farkındalığı toplantısı” yaparak, TCDD personeli ile istişarelerde bulundu.

Heyet, yolculuk boyunca trende eğitim vagonunda bölge müdür ve personeli ile toplantı yaparak, yatırımlar, iyileştirmeler ve yeni projeler hakkında bilgi aldı. Toplantıya Genel Müdür Yardımcısı, Daire Başkanları ve teknik personel katıldı. Toplantılar, tüm bölgelerde sırayla yapılacak.