Güncel Kurlar


TÜBİTAK Raylı Ulaşım Teknolojileri Enstitüsü 41 Aday Araştırmacı Alımı Yapacak

tubitak rayli ulasim teknolojileri enstitusu aday arastirmaci alimi yapacak

TÜBİTAK Raylı Ulaşım Teknolojileri Enstitüsü 41 Aday Araştırmacı Alımı Yapacak. TÜBİTAK geleceğe yönelik temel stratejisini araştırma, teknoloji geliştirme ve yenilik ekosisteminde milli hedeflere odaklanmış, nitelikli bilgi ve nitelikli insan üzerine kurgulamaktadır. Bir ülkenin en önemli kaynağı genelde insan özelde ise bilim insanlarıdır anlayışından yola çıkarak TÜBİTAK olarak erken yaşlardan itibaren her yaş grubundaki insanlarımız teşvik edilmekte ve desteklenmektedir. Bu doğrultuda Ülkemizin milli ve yerli teknoloji hamlesinin başarıya ulaşması için teknoloji üretimine genç beyinlerin erken kazandırılması önem arz etmektedir.

Bu suretle Kısmi Süreli Aday Araştırmacılar istihdam edilecektir.

Kısmi Süreli Aday Araştırmacı istihdamı ile Kurumumuzun sahip olduğu araştırma altyapısı, kabiliyeti ve kapasitesi ile üniversitelerde lisans öğrenimlerine devam eden öğrencilerin kısmi süreli olarak istihdam edilerek ülkemiz adına nitelikli Ar-Ge personeli yetiştirmek, öğrencilerin henüz öğrenimlerine devam ederken meslekleriyle ilgili uygulama yapmalarını sağlamak ve Kurumumuzda tam zamanlı olarak çalışabilecek nitelikteki araştırmacı adaylarını öğrenci iken Kurumumuza kazandırmak amaçlanmaktadır.

İlanın Detayları İçin TIKLAYINIZ

1-İşin Tanımı ve Özellikleri
Raylı Taşıt Alt Sistemlerinin ve Robotik Sistemlerin geliştirilmesine yönelik projelerde kontrol üniteleri donanımı, kontrol üniteleri için çeşitli seviyelerde gömülü yazılım, sinyal işleme, görüntü işleme, sunucu yazılımları ve makine öğrenmesi konusunda görev almak üzere Kısmi Süreli Aday Araştırmacı istihdam edilecektir.

 • İstihdam Edilecek Personel Sayısı : 29
 • Personelin Görev Yapacağı Şehir : Gebze/KOCAELİ

Adaylarda Aranacak Özel Koşullar
Yükseköğretim kurumlarının en az dört yıllık lisans eğitimi veren; Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik Haberleşme Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Telekomünikasyon Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Kontrol Mühendisliği, Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği, veya Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinden birinde 3. sınıfında öğrenim görüyor olmak.

2-İşin Tanımı ve Özellikleri
Raylı taşıtlar ve raylı taşıtlar için alt sistemlerin (elektrik motoru, cer kabini, içten yanmalı motor, soğutma ünitesi) geliştirilmesine yönelik projelerde yapısal sistemlerin tasarımı, mekanik dayanım analizleri, 3 boyutlu tasarım, sistemlerin entegrasyonu ve imalata yönelik detaylandırma konularında görev almak üzere Kısmi Süreli Aday Araştırmacı istihdam edilecektir.

 • İstihdam Edilecek Personel Sayısı: 9
 • Personelin Görev Yapacağı Şehir: Gebze/KOCAELİ

Adaylarda Aranacak Özel Koşullar
Yükseköğretim kurumlarının en az dört yıllık lisans eğitimi veren; Makine Mühendisliği, Makine ve İmalat Mühendisliği, Makine ve Üretim Mühendisliği, İmalat Mühendisliği, Otomotiv Mühendisliği, Uçak Mühendisliği, Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Raylı Sistemler Mühendisliği, Makine ve Malzeme Mühendisliği, Uçak Sistemleri Mühendisliği veya Uçak ve Uzay Mühendisliği bölümlerinden birinde 3. sınıfında öğrenim görüyor olmak.

3-İşin Tanımı ve Özellikleri
Lityum iyon batarya sistemleri için geliştirilecek olan katot, anot ve diğer elektrokimyasal komponentlerin sentezi, lityum iyon hücre üretimi, elektrokimyasal karakterizasyonu ve ölçek büyütülmesi konularında görev almak üzere Kısmi Süreli Aday Araştırmacı istihdam edilecektir.

 • İstihdam Edilecek Personel Sayısı : 3
 • Personelin Görev Yapacağı Şehir : Gebze/KOCAELİ

Adaylarda Aranacak Özel Koşullar
Yükseköğretim kurumlarının en az dört yıllık lisans eğitimi veren; Kimya, Kimya Mühendisliği, Malzeme Bilimi Mühendisliği, Malzeme ve Metalurji Mühendisliği, Kimya ve Proses Mühendisliği, Kimya ve Süreç Mühendisliği, Metalurji Mühendisliği, Malzeme Mühendisliği, Polimer Mühendisliği, Polimer Malzeme Mühendisliği veya Lif ve Polimer Mühendisliği bölümlerinden birinde 3. sınıfında öğrenim görüyor olmak.

BAŞVURU SÜRECİ

a) İlana başvuruda bulunmak için “kariyer.tubitak.gov.tr” internet adresinden İş Başvuru Sistemine kayıt olmak gerekmektedir (Başvuru için özgeçmiş oluştururken, istenilen tüm evrakın sisteme elektronik ortamda eklenmesi zorunludur). İş Başvuru Sistemi yoluyla yapılan başvurular haricinde başvuru kabul edilmeyecektir.

b) Başvuruların en geç 28/06/2021 günü saat 17:00’a kadar yapılması gerekmektedir.

c) Başvurular, ilan referans kodu üzerinden değerlendirilecektir. Adaylar, iş başvuru sisteminden ilan referans kodunu seçerek başvuruda bulunabileceklerdir. Referans kodu seçilmeden yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Bir aday en fazla 1 (bir) adet referans kodlu pozisyona başvuru yapabilecektir.

d) Her bir referans kodu için; “Adaylarda Aranacak Genel Koşullar” bölümünün (e) maddesine göre en yüksek puandan başlayarak oluşturulacak sıralamada alınacak personel sayısının 5 katı kadar aday mülakata çağrılacaktır. Son sıradaki adaylarla aynı puanı alan başka adaylar olması durumunda bu adaylar da mülakata çağrılacaktır.

e) Mülakata çağrılacak adaylara, istenilirse birim yetkililerince mülakat öncesi uygulama (Alan Bilgisi Sınavı) yaptırılabilecektir.

f) Adaylar başvuruları esnasında iş başvuru sistemine girmiş oldukları beyana göre değerlendirilecek olup, girilen bilgilerin hatalı olması veya aşağıda belirtilen belgelerden herhangi birinin eksik olması durumunda başvuru geçersiz sayılacaktır.

 • Üniversiteye Giriş Sınavı Sonuç Belgesi (ÖSYM onaylı veya kontrol kodu olan internet çıktısı),
 • Üniversiteye Giriş Sınavı Yerleştirme Belgesi (ÖSYM onaylı veya kontrol kodu olan internet çıktısı),
 • Güncel Öğrenci Belgesi (Üniversiteden veya e-devlet üzerinden alınan ve kontrol kodu olan internet çıktısı),
 • Ağırlıklı Genel Not Ortalamasını gösteren resmi ve güncel transkript belgesi,
 • Yabancı Dil Sınav Sonuç Belgesi veya lisans öğrenimleri sırasında asıl alanla ilgili olmayan dersler dışındaki tüm derslerinin eğitim dilinin %100 İngilizce olduğunu gösterir belge (üniversiteden alınmış ve onaylı).
 • Güncel Özgeçmiş (Özgeçmişinizin renkli fotoğraflı, Türkçe, T.C. Kimlik ve telefon numaralarını da içerecek şekilde hazırlanması gerekmektedir).-