Güncel Kurlar


Ankara’da Kurban Bayramında EGO Otobüsleri, Metro ve ANKARAY Ücretsiz Mi?

Başkent Ankara’da Kurban Bayramı süresince toplu taşıma araçları ücretsiz hizmet verecek. Ayrıca yolcu yoğunluğuna göre ilave otobüs ve tren servisleri olacak. Belirli güzergahlar arasında ring hizmeti sunulacağı da EGO Genel Müdürlüğü tarafından duyurulan bilgiler arasında yer alıyor.

EGO Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre;20, 21, 22 ve 23 Temmuz’da geçerli olmak üzere EGO otobüsleri, Metro ve Ankaray ücretsiz hizmet verecek. Bayram boyunca yolcu yoğunluğuna göre ilave otobüs ve tren servisleri olacak.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisince alınan “İlk Mahalli İdare seçimlerine kadar dini ve milli bayram günlerinde saat 06.00’dan başlayarak gece saat 24.00’e kadar EGO Genel Müdürlüğüne ait otobüs, raylı sistemler ve teleferik ile verilen toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlandırılması …” Kararı gereği, vatandaşlarımız dört gün süren Kurban Bayramı boyunca EGO Genel Müdürlüğünce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz faydalanabileceklerdir.

EGO Genel Müdürlüğü otobüsleriyle arife günü olan 19 Temmuz 2021 tarihinde, cumartesi günü çalışma programı; Kurban Bayramı’nın birinci günü olan 20 Temmuz 2021 Salı günü pazar çalışma programıyla; Kurban Bayramı’nın ikinci, üçüncü ve dördüncü gününe denk gelen 21-22-23 Temmuz 2021 tarihlerinde ise cumartesi çalışma programına göre hizmet verilecektir.

Ayrıca, Karşıyaka Mezarlığı’nda 4 adet, Sincan-Cimşit Mezarlığı’nda 2 adet ve Ortaköy Mezarlığı’nda 1 adet olmak üzere toplam 7 adet solo EGO otobüsü ile sabah 08.00, akşam 18.00 saatleri arasında Bayram süresince ring hizmeti verilecektir.

EGO otobüslerinin güncellenen hareket saatleri ile güzergâhlarına EGO CEP’TE mobil uygulamasından ve Kuruluşumuz internet sitesinden (ego.gov.tr) ulaşılabilir.

Raylı Sistem İşletmelerimizde (Metro ve ANKARAY) 17-25 Temmuz 2021 tarihleri arasında uygulanacak servis programları linkte ayrıntılı olarak paylaşılmaktadır.

Toplu taşıma hizmetlerimizde Kurban Bayramı süresince de Kuruluşumuz saha denetim sorumluları, Otobüs Filo Takip ve Raylı Sistem Kontrol Merkezlerince anlık olarak yapılacak gözetimlerde yolcu yoğunluğuna göre, vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için derhal ilave otobüs ve tren servisleri verilecektir.

Bu vesileyle, değerli vatandaşlarımızın Mübarek Kurban Bayramı’nı kutluyor; Bayram’ın, başta ülkemiz olmak üzere tüm insanlığa sağlık, huzur, mutluluk ve bereket getirmesini diliyoruz.

Servis Programları İçin TIKLAYINIZ