Güncel Kurlar


Kurban Bayramında Köprü ve Otoyollar Ücretsiz Mi? Hangi Köprüler Ücretsiz Olacak?

kurban bayraminda kopru ve otoyollar ucretsiz mi hangi kopruler ucretsiz olacak

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı’nın ardından kritik açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Karayolları Genel Müdürlüğü’nün işletmesindeki köprü ve otoyollardan geçişin Kurban Bayramı’nda ücretsiz olacağını, ücretsiz geçişlerin cuma gece yarısından itibaren geçerli olacağını duyurdu. Kurban Bayramında Köprü ve Otoyollar Ücretsiz Mi? Hangi Köprüler Ücretsiz Olacak?

Geçen sene devreye aldıkları Ankara-Niğde Otoyolu’nun yerli ve milli akıllı ulaşım sistemiyle önemli bir yatırım olduğunu hatırlatan Erdoğan, Otoyol üzerindeki teknolojinin, sürücülerin ortaya çıkabilecek her duruma karşı hazırlıklı olmalarını sağladığını belirtti. Edirne’den Şanlıurfa’ya 1230 km uzunluğunda kesintsiz bir otoyol ağına sahip olduğumuzu ifade etti.

Kabine Toplantısı sonrasında basın açıklaması yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cuma gece yarısından itibaren Niğde-Ankara akıllı otoyolunu kullanan sürücülere müjde verdi. Sürücüler yüzde 20, diğer araçlar yüzde 40 indirimli seyahat edebilecek.

Karayolları Genel Müdürlüğünün işletmesindeki otoyollar ve köprülerde bayram vesilesiyle uygulanacak ücretsiz geçişler cuma gece yarısı başlayacaktır.

Malkara-Çanakkale otoyolundaki çalışmaların da devam ettiğini söyleyen Erdoğan, otoyolun 18 Mart 2022’de açılacağını müjdeledi. Erdoğan, “Ülkemizin dört bir yanında inşası devam eden tünel ve köprü projelerimizle milletimize eserler kazandırmaya devam ediyoruz.” dedi.