Güncel Kurlar


Lefkoşa Kuzey Çevre Yolu Başkent Lefkoşa’nın Trafiğini Rahatlatacak

Karaismailoğlu, “Lefkoşa Kuzey Çevre Yolu’muz toplam 20 km uzunluğunda, tamamlanan 11 km’sini bugün hizmete açıyoruz. 25 dakika süren yolculuğu, 9 dakikaya indirecek olan önemli bir projeyi hayata geçiriyoruz. İnşallah Kıbrıs’ımıza ve Lefkoşa’mıza çok büyük hizmet verecek” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 47. yıl dönümünde Lefkoşa Kuzey Çevre Yolu’nun açılışını gerçekleştirdi. Bir dizi ziyaret için KKTC’de olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da video konferans ile törene katılım sağladı. Törene, KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Resmiye Eroğlu Canaltay da katıldı. Bakan Karaismailoğlu “Önemli bir projeyi hayata geçiriyoruz. İnşallah Kıbrıs’ımıza ve Lefkoşa’mıza çok büyük hizmet verecek” ifadelerine yer verirken; Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Lefkoşa Kuzey Çevre Yolu Projesi ile zamandan ve yakıttan tasarruf sağlanacaktır” diye konuştu.

“25 dakika süren yolculuğu 9 dakikaya indirecek olan önemli bir projeyi hayata geçiriyoruz”

Lefkoşa Kuzey Çevre Yolu’nun açılışında konuşan Bakan Karaismailoğlu, “Lefkoşa Kuzey Çevre Yolu’muz toplam 20 km uzunluğunda, tamamlanan 11 km’sini bugün hizmete açıyoruz. Merkez’de günlük 40 bin olan Lefkoşa trafiğine alternatif bir yol ortaya çıkmış oluyor. 25 dakika süren yolculuğu, 9 dakikaya indirecek olan önemli bir projeyi hayata geçiriyoruz, bugün açılışını yapıyoruz. İnşallah Kıbrıs’ımıza ve Lefkoşa’mıza çok büyük hizmet verecek. Hayırlı, uğurlu olmasını diliyoruz” ifadelerine yer verdi.

  “Lefkoşa Kuzey Çevre Yolu Projesi başkent Lefkoşa’nın trafiğini büyük ölçüde rahatlatacak”

Törende kısa bir konuşma gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Lefkoşa Kuzey Çevre Yolu Projesi başkent Lefkoşa’nın trafiğini büyük ölçüde rahatlatacak. Zamandan ve yakıttan tasarruf sağlayacaktır” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan “Lefkoşa Kuzey Çevre Yolu”nun Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek; hayırlı, uğurlu olmasını diledi.

Bakan Karaismailoğlu, KKTC’deki programı kapsamında ilk olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte Lefkoşa’da Bayram Namazı kıldı. Cumhurbaşkanı ile birlikte Lefkoşa Atatürk Anıtı’ndaki törene katılan ve daha sonra Barış ve Özgürlük Bayramı Resmi Töreni’ne eşlik eden Karaismailoğlu, akabinde Lefkoşa Kuzey Çevre Yolu açılışını gerçekleştirdi. KKTC’deki programlarının ardından Türkiye’ye dönecek olan Karaismailoğlu, son olarak Erzincan Havalimanı İsim Değişim Törenine katılacak.