Güncel Kurlar


Sel Nedeniyle Durdurulan YHT Seferleri Normale Döndü

ankara konya yht seferleri sel nedeniyle iptal edildi

Ankara ve çevre illerde etkili olan aşırı yağış nedeniyle Ankara-Konya Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattı kullanılamaz hale geldi. Hattaki menfezler taşıp, raylar sel suları altında kalırken, TCDD Ankara-İstanbul-Konya tren seferlerinin iptal edildiğini duyurdu.

Ankara ve komşu illerde öğlen saatlerinden itibaren etkili olan gök gürültülü kuvvetli sağanak, tren yolu hattına zarar verdi.

Konya’nın Sarayönü ilçesinde bulunan YHT hattında yağış nedeniyle menfezler taştı, tren yolu çamur ve su birikintisi altında kaldı. Bunun üzerine tren seferleri iptal edildi.

TCDD ekipleri, hattı tekrar kullanıma açmak için bölgede bakım ve onarım çalışmasına başladı.

Ankara-Konya ve İstanbul-Konya seferlerinin karşılıklı olarak iptal edildiği belirtilerek, yolculara bilet ücretlerinin kesintisiz olarak iade edildiği aktarıldı.

Ankara-İstanbul-Konya YHT Seferleri Normale Döndü

TCDD’den yapılan yeni açıklamada; “Konya Sarayönü mevkiindeki sel bölgesinde gerçekleştirilen bakım ve onarım çalışmaları tamamlanarak Konya – Ankara YHT hattı demiryolu ulaşımına ve YHT işletmeciliğine açılmıştır.

04.07.2021 tarihi itibari ile Ankara-Konya-Ankara ve İstanbul-Konya-İstanbul arasında tüm YHT ler normal saatlerinde işletilecektir.” İfadeleri kullanıldı