Güncel Kurlar


Türk Donanmasından Geçiş, Amfibi Hücum ve Tek Gemi Eğitimleri

Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı gemiler ve askerlerle “Geçiş, Amfibi Hücum ve Tek Gemi” eğitimleri icra icra edildi.

Millî Savunma Bakanlığı resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda 16 Temmuz 2021 tarihinde Türk Deniz Kuvvetleri’nin “Geçiş, Amfibi Hücum ve Tek Gemi” eğitimlerini icra ettiğini bildirdi. Yapılan paylaşımda;

“Amfibi Görev Grup Komutanlığımıza bağlı çıkarma gemilerimiz, TCG BAYRAKTAR amfibi çıkarma gemimiz ile “Geçiş”, “Amfibi Hücum” ve “Tek Gemi” eğitimleri icra etti.” ifadelerine yer verildi.

Kurtarma ve Sualtı Komutanlığı “Satıhtan İkmalli Dalış Sistemi ile Dalış” eğitimleri icra etti

Milli Savunma Bakanlığı sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Kurtarma ve Sualtı Komutanlığı’nın “Satıhtan İkmalli Dalış Sistemi ile Dalış” eğitimlerinin icra edildiğini açıkladı. Eğitimlerin birinci sınıf dalgıç ihtisaslı personelince 335 metreye dalış yapılarak yapıldığı belirtildi. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kurtarma ve Sualtı Komutanlığı birinci sınıf dalgıç ihtisaslı personelince, atmosferik dalış sistemi ile 335 metreye dalış yapılarak “Satıhtan İkmalli Dalış Sistemi ile Dalış” eğitimleri icra edildi.”

Kaynak: DefenceTurk