RayHaber

RaillyNews

BulmacaCevap

OtonomHaber

Yurt Seçimlerinde En İyi Adres

yurt secimleri

Evden ayrılıp, bir yurtta kalma zamanınız geldiğinde, yani artık üniversiteli olduğunuzda kendinize kalacak yer aramak adına baktığınız onlarca yurt seçeneklerini bir arada toplayıp sizin için derleyen adres, ozelyurtara.com sitesidir. Site tüm illerdeki özel yurt seçeneklerini karşınıza sunabildiği gibi size yurtlar hakkında merak edilen soruları da cevaplamakta ve iyi bir yurttan neler beklenilmesi gerektiği ile ilgili blog tarzı yazılarla da kafamızdaki karışıklıkları bir nebze olsun dindirmektedir.

Yurt arama sırasında tüm ülkenin yurtlarını tek tek dolaşmak yerine, sadece seçim yaptığınız ile ait yurt seçenekleri ile sizi karşılaştıran ve bu kapsamda da aslında sizi bir büyük bir yükten kurtaran site, ek olarak bir yurttan talep ettiğiniz seçeneklere göre de yeni bir liste oluşturabilmektedir.

Örnek vermek gerekirse eğer yurt içerisinde tek kişilik bir odada kalmak istiyorsanız site size bu imkanı sunan yurtları göstermektedir. Ya da yurt içerisinde yemek hizmetinin olup olmaması da sizin tercih etme nedeniniz olabilir. Bu durum tamamen size kalmıştır.

 İllere Göre Yapılan Seçimler Ve Yurt Kriterleri

Üniversiteyi kazandığınız il Ankara olsun. Site size Ankara özel yurt seçenekleri ile gelmekte ve Ankara yurt seçimleri kısmında da bir hayli kolaylık sağlamaktadır. Çünkü bakıldığı takdirde Ankara, oldukça büyük ve yurt seçenekleri de fazla ve kaşa karıştırıcı bir ildir. Bu yüzden seçim yaparken dikkat etmeniz gereken unsurlar da yurdun okula yakınlığı, aynı ilçede bulunması, toplu taşımaya yakınlığı ve benzeri seçenekler de olabilmektedir.

Ankara özel yurt fiyatları bilgisine de aynı şekilde kendi maddi durumunuza göre bir filtreleme sistemi uygulamanız mümkündür. Bu da aslında sizin seçim yaparken boşu boşuna vakit harcamanızın ya da bütçenizin yetmeyeceği yurtlarda kafa yormanızın önüne geçmektedir.