Güncel Kurlar


Binomo Eğitimlerle Trader Adaylarına Isınma Turları Attırıyor!

Türkiye’nin finansal okuryazarlık seviyesi giderek yükseliyor. Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği (FODER) öncülüğünde yürütülen Türkiye Finansal Okuryazarlık Araştırması’nın sonuçları, finansal okuryazarlığa dair farkındalık düzeyindeki artışı ortaya koyuyor. Araştırmaya göre, Türkiye’de finansal bilgiye en az sahip olan bireylerin oranı 5 puan artarak, %75’e yükseldi. Finansal okuryazarlığa yönelik artan bilinç, teknolojideki gelişimle dijital okuryazarlık kavramını da hayatımıza kazandırdı. Dijital dünyada da online yatırım platformlarının sesi giderek yükseliyor. Bunların başında gelen Binomo, dijital okuryazar olarak ek kazanç elde etmek isteyenlere sunduğu eğitimlerle ilk etapta ısınma turları attırıyor. Binomo’nun internet sitesi ve mobil uygulaması aracılığıyla kullanıcılarla buluşturduğu eğitimlerle dijital okuryazarlığa adım adım terfi edenler, bilinçli yatırım için gerekli bilgi ve tecrübeyi edinebiliyor. Binomo’nun eğitimlerinden yararlanarak işe küçük adımlarla başlayanlar, hızlı para kaynağı elde etmek için yapılan kritik hatalardan uzak durarak, en doğru yol üzerinden hedefledikleri ek gelire ulaşabiliyor. Peki ama nasıl?

Binomo önce eğitim diyor

Aile bütçesinin yönetilmesinden birikim planlarına kadar geniş bir çerçevede konumlanan finansal okuryazarlık, dijital dünyanın enstrümanlarıyla herkese ek gelir elde etmenin kapılarını aralıyor. Online ticaret platformları aracılığıyla dijital okuryazarlığına soyunanlar, yeterli bilgi ve yetkinliğe sahip olmadıkları için, henüz yolun başındayken başarısızlıkla karşı karşıya kalabiliyor. Hızlı ve kolay yoldan finansal özgürlük edinme isteği, kullanıcıları cezbetse de bu noktada yavaş ve emin adımlarla ilerlemenin önemi hayli büyük. Binomo, kullanıcı dostu eğitimler ve Demo Hesap sayesinde bu işe yeni başlayanları yatırım dünyasının dinamiklerine hazırlıyor.

Farklı finansal varlıkların belirli zaman aralığında gerçekleşen fiyat hareketleri üzerinden işlem yapılmasını sağlayan online ticaret platformu Binomo, “önce eğitim” diyerek sunduğu eğitimlerle kullanıcılara kılavuzluk ediyor. Bugün Türkiye dahil 133 ülkede hizmet veren Binomo, yatırımcı adaylarına finansal varlığa yatırım yapmanın ipuçlarını veren küçük adımlardan oluşan yol haritası sunuyor. İster bir mühendis olun, ister çağrı merkezi operatörü ya da ev hanımı… Binomo’nun eğitimlerinden faydalanarak siz de finansal varlıklara yatırım yapmanın en doğru yöntemlerini öğrenebilir, atacağınız her adımda, sonrakini hesaplayarak gelirlerinizi artırabilirsiniz.

Sanal deneyim

Her gün yaklaşık 1 milyon kişinin ticari işlem yaptığı Binomo’nun sunduğu eğitimler, yalnızca hap bilgilerden oluşmuyor. Videolar ve farklı içeriklerle sunduğu eğitimleri, yarattığı sanal deneyim platformuyla destekliyor. Bu kapsamda dijital okuryazarlığa yeni başlayanlar için geliştirdiği Demo Hesap ile kullanıcılara yatırım antrenmanı yaptırıyor. Kullanıcılar, bu hesap üzerinden büyük maratona, yani gerçek işlemlere hazırlanıyor. Antrenmanlar sırasında edinilen bilgiler ve yapılan sanal yatırımlar, gerçek işlemlerde yol gösteriyor.

Bilgi ve uygulama merkezi

Binomo’da deneyim sahibi olmayan kullanıcıları, eğitimlerin yanı sıra, gerçek işlemler yapmadan önce 8.000 TL’lik sanal paranın tanımlandığı Demo Hesap karşılıyor. Demo Hesap, kullanıcılara eğitimlerden aldıkları bilgilerin yol göstericiliğinde sanal deneyim yaşatıyor. Kullanıcılar deneme-yanılma yöntemini kullanarak ne tür sonuçlarla karşı karşıya kalabileceklerini bu hesap üzerinden test edebiliyor. Böylece hem platformun nasıl kullanıldığı tecrübe ediliyor, hem de işlemler sırasında kritik öneme sahip noktalar akılda kalıcı hale gelebiliyor.

Güvenli bölge

Binomo, internet sitesi ve mobil uygulaması üzerinden verdiği eğitimlerle kullanıcıları yatırım dünyasının dinamikleriyle tanıştırıyor. Daha önce hiç işlem yapmamış olanlar, deneyim kazanmak için Binomo’nun güvenli bölge olarak tanımladığı Demo Hesap üzerinden eğitimlere başlayabiliyor. İşlem yapmanın ilk adımları, gerçek hesaba geçmek için gerekli becerilerin elde edilmesi, yatırım araçları ve stratejileri gibi konularda verilen eğitimlerle kullanıcıların bilgi dağarcığı genişletiliyor. Eğitimlerin tümünü tamamlayan kullanıcılar, bilinçli yatırımcı kimliği kazanarak yatırımları için profesyonel stratejilerin izinden gidebiliyor.

4 adımda finansal okuryazarlık yol haritası

Siz de finansal okuryazarlık konusunda deneyim kazanmak istiyor ancak işe nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız, Binomo’nun eğitimlerini adım adım izleyerek ihtiyacınız olan bilgi ve tecrübeyi edinebilirsiniz. İşte Binomo’dan 4 adımda finansal okuryazarlık yol haritası…

1) Odaklanın

Başlamak her işin en zor kısmıdır. Çok sayıda engelle karşılaşacağınız bu yolda, işe yalnızca bir işlem modeline odaklanarak başlayın. Çok sayıda yatırım aracı arasından size en anlaşılır geleni seçin. Seçtiğiniz modelin tüm yönlerini çok iyi öğrenin. Bu işlem türünde atılacak farklı adımların doğuracağı sonuçları analiz edin. Farklı işlem modelleri ve stratejilerle dikkatinizi dağıtmayın.

2) Analiz edin

İlk adımda izlediğiniz yolun sağladığı kazanımlar sizi tatmin ettiyse, ikinci adıma geçin. Hâlâ kafanız karışıksa, geri dönüp yeniden başlayın. İkinci adıma geçebildiyseniz seçtiğiniz işlem modelinde ustalaştınız demektir. Bu adımda, iyi bir işlem yapma planı oluşturabilirsiniz. Bunun için doğru varlığı seçtiğinizden emin olun. Yapacağınız işlemin büyüklüğünün risk yönetimi kurallarınıza uygun olması gerekir. İşlem yapmak için en uygun fiyatı araştırın. Bu fiyatla işlem yapmanın ne kadar zamanınızı alacağını iyi hesaplayın. İşleme gerekli zamanı ayırmanız da kritik bir öneme sahip.

3) Risklerinizi kontrol edin

Profesyonel bir şekilde işlem yapmanın üçüncü adımı, her zaman risklerinizi kontrol etmekten geçiyor. Zamanın %60’ında size kâr sağlayan stratejiniz, kalan %40’ında da zarar ettirebilir. Bu istatistiği aklınızdan çıkarmayın. Kârsız işlem dönemlerinde işlemlerin büyüklüğünü azaltın, kârlı işlem dönemlerinde de artırın. Sıkı takipçi olmayı ihmal etmeyin.

4) Karar verin

Doğru kararlar verebilmek için, piyasayı çok iyi analiz edin. Yapacağınız tüm işlemlerde piyasanın gidişatına göre pozisyon alın. Önceki 3 adım, size “Hangi verileri ne şekilde toplamalıyım?” sorusunun cevabını verecektir. Piyasadaki genel durum hakkında bilgi sahibi olduğunuzda işlem yapmak için doğru zamanı bulduğunuzdan ve piyasa koşullarının işlem tarzınıza uygun olup olmadığından emin olun. Piyasanın son seanslarda ortalamaya ne kadar yakın davrandığı ve genel ruh hali karar almanızda belirleyici olacaktır. Bu nedenle piyasanın ruh halini pozisyon alırken işin içine katmayı ihmal etmeyin.

Tüm bunları okuduktan sonra “Yatırım dünyasına adım atmak sandığım kadar zor değilmiş” dediğinizi duyar gibiyiz. Öyleyse siz de Binomo’nun mobil uygulamasını App Store veya Google Play’den indirebilir, eğitici video serisiyle öğrenmeye başlayabilirsiniz!

Lütfen unutmayın: Ticaret her zaman risk barındırır ve her işlemde ek gelir etmeniz mümkün değildir. Bunu bilerek işlem yapmak, yatırımcının risklerle ilgili haberdar olmasını da sağlayacaktır.