RayHaber

RaillyNews

BulmacaCevap

OtonomHaber

Derbent İstasyonunda Tabela Hazır, Tren Bekleniyor!

Yıllardan beri Adapazarı-İstanbul arasında çalışan banliyö treninin durması için büyük mücadele veren, özlemle bekleyen B.Derbent sakinlerinin bu arzusu yakında gerçekleşecek.

Özgürkocaeli’den Muhammet Emin Can’ın haberine göre; “Derbent Tren İstasyonu’nda düzenleme çalışmalarının sonuna gelindi. Enerji hatlarının çekildiği istasyonun tabelası da takıldı. Derbent Muhtarı Erdal Baş, kısa süre içinde tren hasretinin sona ermesini beklediklerini söyledi.

AÇILIŞ ÇOK YAKINDA

2 Mayıs 2019 tarihinde başlatılan peron düzenleme çalışmalardan dolayı hizmete kapatılan Derbent İstasyonu, yeniden açılama konusunda gün sayıyor. Banliyö seferlerinin pandemi nedeniyle durdurulmasının sonrasında, yine trene hasret kalan Derbentliler, banliyö treninin duracağı istasyonlar arasına kendilerinin de eklenmesiyle şimdi mutlu.

Derbent Muhtarı Erdal Baş, yetkili mercilerle görüştüğünü ve açılışın çok yakın olduğunun kendisine iletildiğini belirtti.

ELEKTRİK HATLARI ÇEKİLİYOR

İzmit Tren Garı yetkilileri, Derbent istasyonunda çalışmaların henüz tamamlanmadığını, bazı alanlarda sürdüğünü belirttiler. Trenlerin durabileceği kadar bir donanıma istasyonun henüz sahip olmadığı aktarıldı. Alanda elektrik hatları çekilirken, istasyonun faaliyete geçmesinin de ancak bu hatlara enerji verildikten sonra olabileceği hatırlatıldı. Ancak, bunun da kısa süre içinde yapılmasına çalışıldığı aktarıldı.