Güncel Kurlar


Google Haritalar Köprü ve Otoyol Ücretlerini Gösterecek

Google Haritalar, şu anda beta kapsamında ‘ücretli yollarda’ rakamları göstermeye başlıyor. Yani bu sayede köprü ya da otoyol geçişlerindeki ücretlendirme için ayrıca bir araştırma yapmaya gerek kalmıyor.

Dünyanın en popüler harita uygulamalarından biri olan Google Haritalar, özellikle sürücüler tarafından navigasyon amaçlı sık sık tercih ediliyor.

Google Haritalar, şimdilerde sürücülerin işini kolaylaştırmak adına yeni bir güncelleme üzerinde çalışıyor. Şu anda beta kapsamında testleri devam eden özellik, oluşturulan rota üzerindeki ücretli yolların fiyatlandırmalarını da gösteriyor. Böylece köprü ya da oto yollardan geçişler öncesinde, rakamlar doğrudan harita uygulamasından takip edilebilecek ve ekstra araştırma yapmaya gerek kalmayacak.

TEST EDİLİYOR

Google Haritalar şu anda hem genel haritada hem de rotalarda ücretli yolların varlığını tanımlıyor. Ancak önizleme programına kayıtlı üyeler an itibariyle otoyol ücretlerini takip edebiliyor. Şu anda beta testleri yapılan yeni özelliğin, kısa bir süre sonra Google Haritalar uygulamasına entegre edilmesi bekleniyor.