Güncel Kurlar


HAVELSAN İle ULAK Haberleşme Arasında Mutabakat Muhtırası İmzalandı

HAVELSAN ile ULAK Haberleşme arasında SAHİL-NET Projesi kapsamında mutabakat muhtırası (MoU) imzalandı. HAVELSAN ve ULAK Haberleşme Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Celal Sami Tüfekci, HAVELSAN Genel Müdürü Dr. Mehmet Akif Nacar ve Ulak Haberleşme Genel Müdürü Zafer Orhan’ın katılımlarıyla IDEF 2021’de gerçekleşen mutabakat muhtırası (MoU) kapsamında;

ULAK Haberleşme’nin SD-WAN çözümünün Sahil Güvenlik Komutanlığı Karargah binası ve bağlı birlikleri kapsayacak şekilde tüm geniş alan trafiğinin kontrollü olarak merkeze taşınması ve geniş alan ağı yönetimi sağlanması ile Sunucu Sanallaştırma Yazılımı, Sanallaştırma Yönetimi, Sanallaştırma İzleme ve Sanal Veri Depolama Yazılımı gibi bileşenleri içeren SD-DC çözümünün konumlandırması hedeflenmektedir.

SAHİL-NET Projesinin Sahil Güvenlik Komutanlığı ihtiyacı kapsamında Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından tedariki gerçekleştirilecektir.

HAVELSAN ile SimBT arasında mutabakat muhtırası imzalandı

Türk savunma sanayinin köklü şirketlerinden HAVELSAN ile modelleme, simülasyon ve simülatör ürünleri ve çözümleri sunan SimBT, IDEF 2021’de Eğitim Yardımcılarına Yönelik mutabakat muhtırası (MoU) imzaladı. HAVELSAN Genel Müdürü Dr. Mehmet Akif Nacar ile SimBT Genel Müdürü Ziya İpekkan tarafından HAVELSAN standında imzalanan MoU kapsamında;

  • Bilgisayar Tabanlı Eğitim Sistemleri, Sanal Bakım Uygulamaları ve Simülatör Dibrifing Yazılımı gibi eğitim yardımcı sistemleri birlikte geliştirilecek.
  • Artırılmış, Sanal ve Karma gerçeklik teknolojilerinin farklı simülasyon ve eğitim sistemlerinde kullanımı kapsamda ortak çalışmalar gerçekleştirilecek.
  • Simülatör projeleri ihtiyaçları kapsamında görsel veri tabanlarının geliştirilecek.
  • HAVELSAN’ın Milli Taktik Çevre Yazılımı (MTÇS) ile SimBT’nin Patentli HolAround ürününe ait yeteneklerin bir bütün olarak ele alınarak projelendirilecek.
  • Analiz maksatlı modelleme ile simülasyon sistemi kavramsal modelleri tanımlama ve geliştirme projeleri yapılacak.

Kaynak: DefenceTurk