Güncel Kurlar


Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi 12 İtfaiye Eri Alımı Yapacak

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye İtfaiye Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda kadro unvanı, sınıfı, kadro derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS puan türü, KPSS puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla 12 memur alınacaktır.

İlanın Detayları İçin TIKLAYINIZ

Başvuru Yeri, Tarihi, Şekli ve Süresi

Adaylar, yazılı ve uygulamalı sınava katılabilmek için; 27/09/2021-01/10/2021 tarihleri arasında yukarıda sayılan belgeler ile birlikte sağlık personeli gözetiminde boy ve kilo ölçümü yaptırmak üzere Yunus Emre Mahallesi İsmet Karaokur Bulvarı Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi Onikişubat/Kahramanmaraş adresine şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır. Posta ve e-mail yolu ile veya eksik bilgi ve belgelerle ya da nitelikleri uygun olmadığı halde yapılan başvurular, belediyemizce değerlendirmeye alınmayacaktır.

İtfaiye Eri Alımı

Başvuruda bulunacaklar için itfaiye olacaklarda öğrenim şartı olarak Lise Önlisans Lisans mezunu adaylar alına bilecek.

Erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olma, boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında 10 kilogramdan fazla fark bulunmaması şartı aranıyor.

Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlardan disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olma, KPSS puanı almış olma ve en az c sınıfı sürücü belgesine sahip olma şartları aranmaktadır.

Başvuru yapmak isteyen adaylar için alımı yapılacak nitelikler itfaiye eri olduğu için KPSS en az 60 puan şartı ile olacağı belirtildi.