Güncel Kurlar


TCDD Genel Müdürü Uygun, OSB Kazan Demiryolu Şantiyesini Ziyaret Etti

TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun Kazan Soda Elektrik Fabrikası, OSB Kazan demiryolu sahası ve şantiyesini ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

İlk olarak soda külü ve sodyum bikarbonat üretim tesisi olan Kazan Soda Elektrik Fabrikası’nı ziyaret eden TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun burada gerçekleşen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Çalışmaları yakından inceleyen Genel Müdür Uygun, projelerle alakalı personelle fikir alış verişinde bulundu.

Fabrika gezisi sonrası açıklamada bulunan Genel Müdür Uygun, “ Soda külü üretiminde önemli çalışmalar gerçekleştiren fabrikamıza ziyaret gerçekleştirerek bilgi aldık. Bu fabrikamız sadece Türkiye’nin değil dünyanın önde gelen fabrikalarından. Günlük hayata kullandığımız birçok madde burada çevreci bir şekilde üretiliyor. Oldukça verimli bir tesis inşa edilmiş. Bizler de tesisimize ziyaret gerçekleştirerek çalışmaları yerinde inceledik, personelden bilgi aldık.” İfadelerini kullandı.

Daha sonra OSB Kazan Demiryolu sahası ve şantiyesini ziyaret eden TCDD Genel Müdürü Uygun, personelden detaylı bilgi alarak çalışmaları titizlikle inceledi.

Personelle muhabbet etmeyi ihmal etmeyen Genel Müdür Uygun, muharrem ayı vesilesiyle aşure takdim etti.