RayHaber

RaillyNews

BulmacaCevap

OtonomHaber

Terör Örgütü PKK’nın Şehit Ettiği 6 TCDD Personeli İle 2 Sivil Vatandaşın Adları Yaşatılıyor

Hain terör örgütü PKK tarafından 1996 yılında şehit edilen altı TCDD personeli ve iki vatandaşımızın adlarını ölümsüzleştirmek için inşa edilen Demiriz Şehitlik Anıtı 12.08.2021 tarihinde ziyaret edildi.

Demiriz ’de yaşayan vatandaşlarımızın iş birliği ile hazırlanan anıta gerçekleşen ziyarette ayrıca şehitlerimizin için Kuran-i Kerim okutuldu. Gerçekleşen ziyarete TCDD 5. Bölge Müdürü Ali Seydi Felek, şehit yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Şehit evine de ziyaret gerçekleştiren TCDD 5.Bölge Müdürü Ali Seydi Felek bir müddet şehit ailemiz ile hasbihal etti. Demiryolcu şehitlerinin adlarını yaşatmak bizlerin vefa borcudur diyen 5.Bölge Müdürü Ali Seydi Felek, “Demiriz’de vatandaşlarımızın da katkılarıyla çok anlamlı Şehitlik Anıtı yaptık. PKK gibi hain terör örgütlerine en güzel yanıtı birlikte güçlü durarak veriyoruz. Demiriz şehitlerimiz bu vesile ile sonsuza dek hatırlanacak. Onlar bayrak, vatan için şehadete erdiler. Hepsinden Allah razı olsun. Demiriz şehitlerimiz nezdinde tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ailelerimiz de şehitlerimizin bizlere bıraktığı emanetlerdir. Şehitlerimizin ailelerini ziyaret etmeye devam edeceğiz. Her birisinin acısını yüreğimizde hissediyoruz. 25 yıl geçmesine rağmen acıları hala taze. Şehitlerimiz adına fidan dikimi ve bugünde anıt yaparak aziz hatıralarını sonsuza dek yaşatmak istedik.” şeklinde konuştu.

Slayt gösterisini görüntülemek için tıklayın.