RayHaber

RaillyNews

BulmacaCevap

OtonomHaber

Adapazarı Pendik Arası 10 İstasyonda Hizmet Verecek Ada Treni Seferlere Başladı

Ada Treni, 3 Eylül 2021 tarihinden itibaren Adapazarı-Pendik hattında hizmet vermeye başladı. Mithatpaşa-Adapazarı hat kesimindeki altyapı çalışmaları nedeniyle Mithatpaşa- Pendik hattında hizmet veren Ada Treni, yolcu memnuniyeti ve konforu için başlatılan elektrifikasyon sistemlerinin iyileştirilmesi ve altyapı yenileme çalışmaları sonrasında artan hizmet kalitesiyle Adapazarı- Pendik arasında normal seferlerine dönecek.

“ Ada Treni 10 istasyonda Hizmet Verecek”

Rahat, konforlu, ekonomik ulaşımıyla yolcuların yoğun ilgi gösterdiği Ada Treni, 3 Eylül’den itibaren Adapazarı-Pendik arasında günde karşılıklı 5 sefer yaparken 4 pulman vagonu, 296 yolcu kapasitesiyle 10 istasyonda hizmet verecek.

TCDD Genel Müdürlüğü tarafından Mithatpaşa-Adapazarı hat kesiminde yapılan altyapı çalışmalarıyla katener hattında (elektrik telleri) 65 direk ve 4 bin metre tel yenilendi ve bazı kesimlerde ray değiştirme işlemleri yapıldı. Böylece hat kapasite ve kalitesi artırıldı.

Bu çalışmalar sürecinde TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğü tarafından işletilen Ada Tren seferlerine Kovid 19 pandemisi nedeniyle bir süre ara verilirken 20 Mart 2021 tarihinden itibaren Pendik-Mithatpaşa arasında tekrar hizmet vermeye başlanıldı ve vatandaşların mağdur olmaması için Adapazarı ile ulaşım TCDD Taşımacılık ve Adapazarı Belediyesi arasında yapılan protokol ile otobüslerle sağlandı.