RayHaber

RaillyNews

BulmacaCevap

OtonomHaber

Yumurta Donasyonu Sayesinde Gebe Kalmak Mümkün

Günümüzde teknoloji devamlı olarak gelişiyor ve özellikle sağlık alanında mucizevi adımlar atılıyor. Sağlık alanında atılan önemli adımlardan bir tanesi de doğal yollar ile çocuk sahibi olamayan çiftleri yakından ilgilendiriyor. Menopoz dönemdeki veya yumurta üretimi birçok farklı nedenden kaynaklı olarak durmuş olan anne adaylarında uygulan yumurta donasyonu, bu mucizevi durumlardan bir tanesi olmaktadır. Anne adayından yumurta alınamadığı için bir donörden yumurta alınarak erkeğin sperminin birleştirilmesi işlemine yumurta donasyonu işlemi denilmektedir.

Kıbrıs, tüp bebek tedavisinde olduğu gibi farklı yöntemlerle de adından çokça söz ettiren bir bölge olmaktadır. Kıbrıs’ta gerçekleştirilen yumurta donasyonu işlemi de başarı oranları olarak oldukça yüksek bir yöntem olarak bilinmektedir. Hamilelik için yeterli sayıda yumurta hücresi bulunmadığından dolayı anne olamayan kişiler için yumurta donasyonu oldukça önemli bir işlem haline gelmektedir. Bu alanda yapılan çalışmaları yakından takip ederek, yumurta donasyonu hakkında bilgi sahibi olmak da son derece önemlidir.

Yumurta Donasyonu Yönteminde Donör Seçimi

Yumurta donasyonu yöntemi, temel olarak bir donörden alınan yumurta hücreleri ile gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle de yumurta donasyonu işleminin başarı oranlarının yüksek olması için yumurta bağışlayıcısını en iyi şekilde seçmek gerekir. Yumurta donasyonunda donör seçimi yapılırken pek çok farklı hususun göz önünde bulundurulması son derece önemlidir. Aynı zamanda, Kıbrıs tüp bebek merkezi ile çiftlerin ortaklaşa bir seçim yapmaları çok daha faydalı bir eylem olacaktır.

Yumurta donasyonu yönteminde donör seçimi yapılırken, donörün anne adayına fiziksel olarak benzemesine dikkat edilir. Bu noktada detaylı bir araştırma yapan Kıbrıs tüp bebek merkezleri, çiftlerin de onayını aldıktan sonra bir seçim yapmaktadırlar. Aynı şekilde, donörün sağlık kontrollerinin de yapılması bu tedavinin başarıya ulaşması ve doğacak çocuğun sağlığı için oldukça önemli bir konu olmaktadır. Yapılan donör seçimlerinde dikkatli davranan kişiler çok daha verimli bir şekilde yumurta donasyonu yöntemini tamamlayabilirler.

Sperm Donasyonu İçin Merkez Seçimi Nasıl Yapılır?

Sperm donasyonu yönteminde baba adayından alınan sperm az ya da kalitesiz olduğu için yine bir donör kullanılmaktadır. Bu sayede donörden alınan sperm hücreleri, steril laboratuvar ortamlarında anne adayının yumurta hücreleri ile birleştirilir. Sperm donasyonu son zamanlarda oldukça popüler bir hale gelen yöntem olduğundan dolayı, bu yöntemi uygulayan Kıbrıs tüp bebek merkezleri arasından bir seçim yapmak da son derece önemlidir. Kıbrıs tüp bebek merkezleri hakkında araştırmalar yapan insanlar merkezlerin internet sitelerini de araştırmaktadırlar. Sperm donasyonu için tüp bebek merkezi arayışı içerisinde olanlar https://www.cyprusivf.net/sperm_donasyonu/ internet sitesini ziyaret edebilirler.