Güncel Kurlar


Josef Neden Yok?

Çok uzun yıllardan beri milyonlarca kişi tarafından oynanan FIFA oyununun yeni tanıtımı yapıldı. Haber365 sitesine göre Beşiktaş kadrosu içinde Josef’in olmaması büyük dikkat çekti. Bu duruma ünlü oyuncu Twitter paylaşımı ile açık bir biçimde tepkisini gösterdi.

Birisini Unutmuşsunuz Sanırım

Dünyaca ünlü futbol oyunu FIFA 22, geçtiğimiz günlerde başarılı bir biçimde tanıtımını yaptıktan sonra ürünü satışa çıkardı. Hemen satın alarak maç yapmaya başlayan kişilerin ise dikkatinden bir durum kaçmadı. Bu da Beşiktaş takımının en iyi oyuncularından birisi olarak bilinen Josef De Souza’ya oyun içinde yer verilmemiş olmasıydı. Gerek Türk taraftarlar gerekse oyuncunun kendisi ilgili durumu anlamakta zorlandı.

Konu bir anda sosyal medyada trend topicler arasına girdi. Bunun ardından Josef de oyunun üreticisi olan EA Sport’u etiketleyerek; bir oyuncuyu oyuna eklemeyi unutmuşsunuz sanırım yazarak kinayeli bir biçimde durumdan duymuş olduğu memnuniyetsizliği dile getirdi. Bu sosyal medya iletisi Twitter üzerinden kısa zaman içinde popüler hale gelmeye başladı.

Birçok Beşiktaş taraftarı oyuncunun olmamasını protesto ederek bunu sert bir dille hemen eleştirmeye başladılar. Bu konuda binlerce farklı tweet atıldı. Böylelikle konu da gündeme taşınmış oldu. Tüm bunların ardından EA Sports ise henüz bir açıklama yapmadı. İlerleyen günlerde nasıl gelişmelerin yaşanacağı, en çok merak edilen konuların başında geliyor. Haberler kategorisinde ilgili durum büyük tepki aldı.

FIFA 22 Nedir?

FIFA 22, en bilinen ve aynı zamanda dünya üzerinde en çok oynanan futbol oyunu olarak dikkat çekiyor. Sadece bilgisayar değil, aynı zamanda farklı özelliklere sahip olan konsollarla uyumlu olması da avantaj demek. Bu oyun her sene takımların güncel kadrolarına bakılarak oluşturulmakta. Futbolcuların tek tek resimleri göz önünde bulundurularak karakterler de ona göre yaratılıyor.

Bu yüzden son dakika haberine göre oyunun çıkması bunu oynayan kişiler ve fanlar için büyük bir tutku anlamı taşımakta. Ancak Beşiktaş takımının başarılı ön liberosununun yer almaması hem tepkiyi hem de kızgınlığı beraberinde getirmiş durumda. Şimdi gözler ise firmanın yapacağı açıklamaya çevrilmiş durumda.