Güncel Kurlar


Perkotek Turnike Sistemleri

Turnike sistemleri fabrikalar, büyük işhanları, üniversiteler, havalimanları, kamu ve kuruluşlar, plazalar, akıllı binalar, hastaneler, lojistik yerler, mağazalar gibi insan kalabalığının yoğun olduğu giriş ve çıkışların sürekli devam ettiği yerlerde geçişlerin kontrollü bir şekilde olması ve sınırlandırılması nedeniyle kullanılmakta olup günümüz içerisinde en ekonomik fiyatlı geçiş sistemleridir. Sınırlandırma sistemleri olarak da geçmektedir.

Turnike sistemlerinin birçok türleri barınmaktadır. Bu türler başlıca şu şekilde ifade edilmektedir; boy turnike sistemleri, engelli geçiş sistemleri, hızlı geçiş turnike sistemleri, tripod turnike sistemleri olarak adlandırılır. Bunlar en çok istenilen sistemlerdir.

Boy turnike sistemleri ele alınacakolunursa amaçları geçiş güvenliğini ve kontrolünü sağlamaktır. İzinsiz geçişlerin önüne geçen turnike sistemleri stadyum, müze, şantiye sahaları, cezaevleri, konser yerleri gibi yerlerde daha çok tercih edilir. Bu gibi yerlerde insan kalabalığı da çok olduğu için güvenlik en önemlidir. Boy turnikelerini oluşturan kısımlar: kafa, altlık, dönüş mili, yan sütunlardır.

Engelli geçiş turnikesi engelli vatandaşlarımızın geçişini en kolaya indirmek için yapılmıştır. Engelli geçiş turnikelerinin kanadı pleksiden yapılmıştır. 90derece açılarak tekerlekli sandalye ya da koltuk değnekli geçen kişilerin geçişlerini ve çıkışlarını en iyi, sorunsuz bir şekilde sağlamaktadır.

Hızlı geçiş turnikeleri görünüş bakımından ve güvenli giriş çıkışlar için oldukça tercih edilmektedir ve kullanılmaktadır.

Hızlı geçiş turnikeleri holding, plazalar, belediyeler, spor salonları, üniversite ve benzeri eğitim yerleri, bakanlıklar bina yerleri gibi yerlerde kullanılmaktadır. Bu sistemler 2 adet gövdeden oluşur, bu şekilde koridor oluşturur. Gövdelerden çıkan 2 adet pleksiglasstan yapılan kanat içeri ya da dışarı doğru hareket ederek geçişi sağlar. İzinsiz geçişlerde ise sinyal vererek kişileri ikaz eder istenirse kapanarak geçişleri engeller.

Tripod Turnike (Üç Kollu turnikeler) günümüzde en sık kullanılan, uygulanan ve tercih edilen turnike çeşididir. Güvenlik sebebiyle her ortama uygun olduğu için tercih edilir. Tıpkı boy turnikeleri gibi iç ve dış ortamda kullanmaya uygundur. 120 derece ile açılandırılmış kollar ortada bir göbeğe ve mekanizmaya bağlı olarak çalışır.

Üç kollu bariyer askeri alanlar, alışveriş merkezleri, yemekhaneler, spor salonları, etkinlik alanları, fuar girişleri, toplu taşıma, hastaneler gibi yerlerde kullanılabilmektedir

VIP Turnikeler Bina girişlerinde İş yerleri, sinemalarda, alışveriş merkezlerinde, fabrikalarda kullanılmakta olup genelde yöneticilerin yâda misafirlerin geçişini kolaylaştırmak amaçlı kullanılmaktadır.

Turnike Sistemi modüler yapısı ile 1 saat içerisinde kurulumu sağlanıp sistem çalışır hale getirip kişi geçiş sınırlandırması görevine başlayabilir. Uzun süreli bir kurulum aşamasına sahip değildir.

Turnikeler (Hızlı Geçiş Turnikesi Hariç) IP65 koruma sınıfı ile olumsuz tüm hava koşullarında yağmur vb gibi durumlarda dahi iç ve dış ortamlarda güvenli olarak kullanım sağlamak ile beraber iç ve dış aksamı ile birlikte kolları 304 kalite paslanmaz çelik olup korozyona karşı dayanıklı ve uzun ömürlüdür.

Turnikenin bir diğer özelliği de gelişmiş anakartın özelliği sayesinde dışarıdan tetikleme alma özelliği ile uzaktan kumanda alıcısı, buton, kart okuyucu, şifreli, kartlı jetonlu geçiş sistemi ile de çalışır.Ek bir ürün ilave edilerek de kullanılır.  Ayrıca otomasyon sistemine bağlı olan paneller ve biletli geçiş sistemleri ile uyumlu olarak çalışarak yetkisiz geçişlere izin vermez ve geçişlerinizi güvenli tutar.

Turnikeanakartı yüksek kaliteli pcb ve elektronik bileşenlerine sahiptir. Çevresel elektro- manyetik gürültüden etkilenmeden çalışır.

Turnike Enerji kesilmesinde ve acil durumlarda kol otomatik olarak aşağı düşerek engelsiz ve hızlı geçiş yapmanızı sağlar. Kendi üzerinde bulunan patentli yağlama sistemi sayesinde bakım ihtiyacını en aza indirir. Yere iki noktadan montaj yapılabildiği için turnike geçişlerde sallanmadan çalışır. Sabit bir şekildedir. En ucuz turnike fiyatları için bizimle irtibata geçin  0850 811 80 00 ve perkotek.com

Turnike üzerinde bulunan LED uyarı sistemleri ile Geçiş yönünde Parlak LED işaretleriyle yönlendirme yaparak karışıklığı ortadan kaldırmaktadır Ergonomik pleksi tasarım, Yüz tanıma, parmak izi okuma ve kart okuyucu takılmasını kolaylaştırır.