Güncel Kurlar


RAYEN Proje ve Müşavirlik, Elektrikli Demiryolu Hatları İçin En İyi Çözümleri Sunuyor

Türk ulaştırma sektörünün gelecek vizyonunun belirlendiği ve kararlarının alındığı Ulaştırma Şurası’nın 12’incisi 6-8 Ekim 2021 tarihleri arasında İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirildi. 12. Ulaştırma ve Haberleşme Şûrası’na katılan Armin Elektrik İnşaat Sanayi ve Tic. A.Ş. iştiraklerinden RAYEN Proje ve Müşavirlik A.Ş, Elektrik Elektronik Mühendisi ve Şirket Müdürü Birkal Dile, “RAYEN, proje ve müşavirlik firması olarak, demiryolları elektrifikasyon sistemleri alanında 3 temel kategoride hizmet verdiklerini ve ülkemizi dünyada hakettiği yere ulaştırabilmek adına ulaştırma alanına sıkı sıkı sarılmak zorunda oluduğumuzu dile getirdi.”

rayen proje ve musavirlik elektrikli demiryolu hatlari icin en iyi cozumleri sunuyor

RAYEN Proje ve Müşavirlik A.Ş. Şirket Müdürü Birkal Dile; “RAYEN Proje ve Müşavirlik A.Ş, demiryolu elektrifikasyon sistemleri alanına 2018’den beri tam kapsamda hizmet veren, demiryolu araçlarına havai katener sistemi aracılığı ile elektrik iletimi için en iyi çözümleri sunmaya çalışan bir mühendislik firmasıdır. Elektrikli demiryolu hatları temel tasarımından, detay tasarımına kadar geniş bir yelpazede hizmet vermektedir. Ulusal ve uluslararası standartlar ve yönetmelikler uyarınca proje özelinde en uygun çözümleri sunarak müşterinin ihtiyaçlarına karşılık vermeyi amaçlamaktadır. RAYEN, proje ve müşavirlik firması olarak, demiryolları elektrifikasyon sistemleri alanında 3 temel kategoride hizmet vermektedir. ”

Bunlar;

  • TRANSFORMATÖR MERKEZLERİ: İhale Hazırlık, Temel Tasarım, Detay Tasarım, Cer Gücü Simülasyonu
  • KATENER SİSTEMİ: İhale Hazırlık, Temel Tasarım, Detay Tasarım, Dinamik Simülasyon
  • DİĞER HİZMETLER: EMC Analizi, RAMS Analizi, Saha Değerlendirme, Malzeme Tasarımı

RAYEN Proje ve Müşavirlik A.Ş. Türk demiryolu sektöründe kalite ve güvenirlilik yönünden adından söz ettiren, müşteri memnuniyeti odaklı ve gelişime açık bir firmadır. Tecrübeli ve yetkin kadrosuyla, Koloğlu Holding içerisinde yer almanın verdigi güç ve avantajı kullanarak büyük atılımlar hedeflemektedir.

Cumhuriyetimizin ilk yıllarında ve 100. Yılını kutlamaya hazırlandığımız 2023 senesinde ulaştırma ve haberleşme sektörü her zaman kilit rol oynamıştır, oynayacaktır. Bu sebeple yapacağımız tüm atılımların sıçrama tahtası her zaman ulaştırma sektörü olacaktır. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün teknokrat bürokratlarından Behiç ERKİN’in açtığı yolu izleyerek, kısa sürede hem ülkemizi yaygın bir ağ ile kaplamak hem de konumu itibari ile Avrasya’nın gözbebeği ülkemizi dünyada hakettiği yere ulaştırabilmek adına ulaştırma alanına sıkı sıkı sarılmak zorundayız.

AR-GE ve inovasyona önem vermemek lüksümüz yok

Bu gelişmelerin hızlı, verimli, sağlıklı ve ekonomik bir şekilde sağlanabilmesi, sınırlı kaynaklarımızdan en iyi şekilde yararlanılabilmesi için AR-GE ve inovasyona önem vermemek gibi bir lüksümüz olamaz. Zamanla kendi ülkemize yaptığımız yatırımları, bilgi birikimini ihraç edecek konuma gelebilmek ülke dışına da yeni istihdam kapıları açabilmek, birikimimizi başka ülkelerle paylaşabilmek en büyük hedefimiz olmalıdır.

Hem ekonomik hem de verimli projelerin üretilmesine katkı sunuyoruz

Kurumumuz da ülkemizde üstlendiği Yüksek Hızlı Tren, Konvansiyonel Hatlar, Metro, Tramvay gibi raylı sistemler alanında yaptığımız tasarım desteği ile hem ekonomik hem de verimli projelerin üretilmesine katkı sunmaktadır. Bu maksatla raylı sistemler alanında tüm elektrifikasyon sistemlerinin tasarım, danışmanlık ve müşavirlik taleplerini eksiksiz yerine getirmektedir.

100. yıla büyük bir gayretle hazırlanıyoruz

Kurum olarak hayal etmenin, imal edebilmenin en önemli ayağı olduğunu, bir konu üzerinde yaratacağımız fikirsel tartışmalarla, araştırma ve geliştirmeye açık olmakla hem yurt içi hem de yurt dışı birçok projenin üstesinden gelebileceğimizi, bu şekilde Cumhuriyetimizin 100. yılına büyük bir gayretle hazırlandığımızı belirtmek isterim.