Güncel Kurlar


Amerika’lı SEO Şirketinden Türkiye Uçak Bileti Sektör Analizi

Amerika’nın en güvenilir online SEO ajansı Semrush’un Türkiye’de Mart-Eylül dönemini kapsayan, internetten uçak bileti satış sektörü üzerine yaptığı piyasa araştırmasının sonuçlarına göre online uçak bileti fiyat karşılaştırma ve rezervasyon sitesi ucuzucuyorum.com 2021 yılında en iyi dijital performans gösteren 2 uygulamadan birisi oldu.

Sektör 2021’de Daraldı

semrush

Semrush’un aynı analizindeki bir diğer tespit ise  online uçak bileti sektöründe önceki yıllara göre %12’lik bir talep azalışı olduğu belirtildi. 2021 yılı içinde hizmete giren yeni uçak bileti satış uygulamalarından hepsiburada’nın iştiraki olan hepsifly ile ucuzucuyorum adlı online uçak bilet satış sitesi ise bilet satış sektöründe deneleri değiştirebilecek 2 girişim olarak gösterildi.

Ucuz Bilet Analizi

      Şemada sektör liderleri görüntülenmemektedir.

Sürpriz Sonuç

Sektördeki rakiplerine bakıldığında ucuzucuyorum uygulamasının bu başarısı oldukça sürpriz olarak değerlendirilebilir. Ancak teknoloji servisimizin ucuzucuyorum uygulamasının proje müdürü Tuğba Helvacıkara ile yaptığı görüşmede Helvacıkara sonucun kendileri için sürpriz olmadığını ifade etti. Helvacıkara:

ucuzucuyorum com

“Uzun süre hem sektörel anlamda hem de online ticarette en önemli mecra olan arama motorlarında ne gibi çalışmalar yapılırsa başarıya ulaşılacağını analiz ederek belli bir plan ve program dahilinde ilerledik. Bugün geldiğimiz noktada bu başarı bizim için sürpriz değilse de henüz yolun çok başındayız.’’ dedi.

Pandemi nedeniyle ellerinde doğrulanabilir bir veri de oluşmadığını belirten Helvacıkara herkesin beklediği gibi kendilerinin de pandemi koşullarının bir an evvel iyileşmesini beklediklerini söyledi.

2019 Rakamları 2023’te Yakalanır

Sektörel daralma ile ilgili bunun beklenen bir durum olduğunu söyleyen Helvacıkara, pandemi tamamen bitti dense bile bunun psikolojik olarak etkilerinin bir süre daha devam edeceğini ve en son normal olarak geçirilen 2019 yılı rakamlarına 2023’te ulaşılabileceğini düşündüğünü ifade etti.

8 Kasım tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nin turistik seyahatler için kapılarını tekrar açmış olmasının çok önemli olduğunu ekleyen Helvacıkara, bunun bir anlamda tünelin sonundaki ışığın görünmesi olduğunu söyleyerek sözlerini noktaladı.

Başarılı çalışmalarını biz de tebrik ediyoruz ve kendilerine bu zor alanda başarılarının devamını diliyoruz. Şirketin web sitesi ya da mobil uygulaması ile bilet aramak isterseniz https://ucuzucuyorum.com/ucak-bileti bağlantısını kullanarak rezervasyon oluşturabilirsiniz.