Güncel Kurlar


Ankara İtfaiyesi 150 İtfaiye Memuru Alımı Başvuru Süreci Devam Ediyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Ankara İtfaiyesi’ne liyakat esasına dayalı yeni 150 itfaiye memuru alımı yapılacağını açıklamasının ardından başlayan başvuru süreci devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Başkent’te yeni istihdam alanı açarken adaylar “ankara.bel.tr” adresi üzerinden form doldurarak başvuruda bulunuyor. Memur alımına yoğun ilgi gösteren adayların istenilen belgelerle 12 Kasım 2021 tarihine kadar Atatürk Spor ve Sergi Sarayı’na bizzat müracaat etmesi gerekiyor.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından liyakat esasına dayalı 150 yeni itfaiye memuru alımı yapacaklarını duyurmasının ardından, Ankara İtfaiyesi’ne Türkiye’nin dört bir yanından başvuru akını yaşanıyor.

“ankara.bel.tr” adresi üzerinden başvuru sürecini başlatan Büyükşehir Belediyesi, elektronik ortamda form dolduran adayların istenilen belgelerle başvurularını 12 Kasım 2021 tarihine kadar Atatürk Spor ve Sergi Sarayı’nda kurulan başvuru masalarında kabul etmeye devam edecek.

LİYAKATA DAYALI ATAMA

Liyakat dayalı atama yapacak olan Ankara İtfaiyesi, “İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği” ya da “Sivil Savunma ve İtfaiyecilik” ön lisans programlarından mezun olan adayları KPSS puanına göre belirleyecek.

Başvuru sonuçları 18 Kasım Perşembe günü Büyükşehir Belediyesi internet adresi “ankara.bel.tr” üzerinden ilan edilecek. Adaylar, 22 Kasım-01 Aralık tarihleri arasında ise Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığının Zübeyde Hanım Mahallesi Turgut Özal 2 Bulvarı No:9 İskitler-Altındağ adresinde yer alan İtfaiye Daire Başkanlığı yerleşkesinde sözlü ve uygulamalı mülakata çağrılacak.