Güncel Kurlar


Bir Organik Köy Kurmak İstiyorum

Merhaba dergisinin Kasım 2021 sayısına konuk olan BigChefs Yönetim Kurulu Başkanı Gamze Cizrelidergi yazarlarından Gardenya Menekşe’ye çok özel açıklamalar yaptı. “Yol uzun dediniz, düştünüz, kalktınız . Bundan sonraki durağınız nedir?”sorusuna Cizreli “Bakalım hayat ne getirecek. Markayı büyütüyoruz bir yandan. Şu an 70 şubemiz var. Gelecek sene 100 olmak hedefimiz. Çok hızlı büyüyoruz. Onun dışında bir hedefim daha var. Biraz daha bizim mutfağımızı Ege’den Mezopotamya’ya kadar pek çok yöreseli kapsayan gastronomik bir köy yaratmak istiyorum. Lokasyonu tam belirlemesem de içinde oteli olan mutfak okulu, restaurantları olan genç şeflerinde yetiştirilebileceği bir projem var. 2023 yılında Cumhuriyetimizin 100.yılını bu projemle kutlayabilirim” şeklinde cevap verdi.

Gamze Cizreli 1968’de akademisyen bir baba ve ev hanımı annenin 3 çocuğunun en küçüğü olarak dünyaya geldi. Çocukluğu Ankara’da geçen Cizreli, 1991’de ODTÜ İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Mezun olduktan sonra Türk-Amerikan ortak savunma sanayi projesinde çalıştı. 1994’te sektör değiştiren Cizreli Ankara’nın ilk kafelerinden Cafemiz’i kurdu.Daha sonra sırasıyla pastacılık alanında hizmet veren Kuki ve Uzak Doğu yemeklerinin satıldığı Quick China’yı açtı. 2005’te iflas eden Cizreli, 2007’de kredi çekerek BigChefs restoranlar zincirini hayata geçirdi. “Tarifte Aşk Var” filmi Cizreli’nin hayatını konu almaktadır.

Sev Medya Yayın Grubu tarafından yayınlanan Merhaba dergisi seçkin kitabevlerinde, popüler satış sitelerinde ve dijital platformlarda bulunuyor.