Güncel Kurlar


EGO Duyurdu: Hafta Sonu Ankara Metro Hattının Bir Bölümü Kapatılacak!

EGO Genel Müdürlüğü, bu hafta sonu yapılacak olan makas değişimi ve hat yenileme çalışması nedeniyle, metro hattının ilgili bölümü kapatılacağını duyurdu.

EGO Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama şöyle,”EGO Genel Müdürlüğü Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Daire Başkanlığı tarafından hafta sonuna rastlayan 06-07 Kasım 2021 tarihlerinde, Yenimahalle Makas bölgesinde makas değişimi ve hat yenileme çalışması yapılacaktır.

Metro İşletmesinin açıldığı tarihten bugüne kadar değiştirilmeyen, Yenimahalle bölgesinde bulunan dört makastan ikisi, pandemi döneminde değiştirilmiştir. İlgili birimlerce yapılan inceleme sonucunda, sistem ve yolcu güvenliği için kalan makasların değiştirilmesine karar verilmiştir.

6 Kasım 2021 Cumartesi ve 7 Kasım 2021 Pazar günleri, yapılacak olan makas değişimi ve hat yenileme çalışması nedeniyle, metro hattının ilgili bölümü kapatılacaktır.

Vatandaşlarımız mağdur edilmeden alternatif işletme yapılacaktır. Hastane ve Atatürk Kültür Merkezi istasyonları arasında ring yapacak olan otobüslerimizle vatandaşlarımız, normal metro işletme saatleri olan 06.00-01.00 saatleri arasında, servis tamamlanana kadar kesintisiz olarak taşınacaktır.

 Metro Bakım Çalışması ile İlgili Otobüs Ring Planı

Metro Bakim Calismasi ile Ilgili Otobus Ring Plani