Güncel Kurlar


Konya Karaman Hızlı Tren Projesinde Büyük Aşamaya Gelindi

Demiryollarında büyük bir atılım gerçekleştiren Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Konya-Karaman Hızlı Tren Hattı Projesi’nde çalışmalarına titizlikle devam ediyor. Projenin hız, sinyal ve teknik testlerine katılan TCDD Genel Müdürü Metin Akbaş, “Konya’nın yanında Karaman ilimizin de hızlı tren işletmeciliğine kavuşması için çalışmalarımızın son demindeyiz” dedi.

Konya’yı Karaman’a komşu yapan hızlı tren projesinde büyük aşamaya gelindi. Çalışmaları yerinde incelemek isteyen TCDD Genel Müdürü Metin Akbaş, hız, sinyal ve teknik testlerini takip etti. Çumra-Arıkören-Karaman İstasyonlarındaki çalışmaları da yakından inceleyen Genel Müdür Metin Akbaş, eksikliklerin belirlenmesi ve giderilmesi için görevli personele talimat verdi.

Konya’da personelle toplantı düzenleyen Genel Müdür Akbaş, Konya-Karaman HT Projesi’nde gelinen aşama ve çalışmaları istişare etti.

Genel Müdür Metin Akbaş toplantının ardından Konya Gar Müdürlüğü’ne geçerek anı defterine, “2011 yılından bu yana 10 yıldır YHT işletmeciliği yapılan Konya’nın yanında Karaman ilimizin de hızlı tren işletmeciliğine kavuşması için çalışmalarımızın son demindeyiz. Bu vesileyle TCDD ve TCDD Taşımacılık AŞ’den ekip arkadaşlarımla bir takım incelemelerde bulundum. Mevlana şehri Konya’da bulunmaktan, Karaman’ı yakın zamanda hızlı trenle buluşturmak için gün sayıyor olmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Konya Gar Müdürlüğü’nde çalışan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” cümlelerini yazdı.

Slayt gösterisini görüntülemek için tıklayın.