Güncel Kurlar


TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Pezük’ün Öğretmenler Günü Mesajı

Bir insanın inşasında ve topluma yararlı birey olmasında en önemli emeği veren öğretmenlerimiz, yaşamlarımızın her döneminde bizlere öğrettikleriyle yolumuzu aydınlatan birer meşaledir.

Toplumun kalkınmasında en büyük gücü veren öğretmenlerimiz, muasır medeniyetler seviyesine ulaşılmasında en önemli mihenk taşlarımızdır.

165 yıllık demiryolu tarihimizde ülkemiz kalkınmasında lokomotif görevi gören demiryolu sektörümüzün en büyük gücü de fedakar, vefakar, bilgi ve deneyim sahibi insan kaynağımızdır.

Bu kaynağın yetiştirilmesinde emek veren binlerce öğretmenimizin eseri olan binlerce demiryolcu arkadaşımla birlikte daha güzele, daha iyiye ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

TCDD Taşımacılık olarak bu yılda öğretmenlerimize armağan vermekten dolayı büyük bir gurur ve mutluluk duyuyoruz. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda; Bakanlıkça onaylanan özel okullarda ve yüksek eğitim kurumlarında görevli öğretmenler, YHT ve ana hat tren biletlerindeki yüzde 50 indirimden 24-30 Kasım döneminde yararlanabilecek.

Atatürk’ün de dediği gibi “Öğretmenler; Cumhuriyet sizden; fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister.” ifadesinin ışığında, kıymetli öğretmenlerimize en büyük desteği vermeye her zaman devam edeceğiz.

TCDD Taşımacılık ailesi adına, 24 Kasım Öğretmen Gününü kutlarken, en büyük öğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete uğurladığımız tüm öğretmenleri minnet ve rahmetle anıyor, ışığı ile bizi aydınlatan tüm öğretmenlerimize saygılarımı sunuyorum.

Hasan Pezük
TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü
ve Yönetim Kurulu Başkanı