Güncel Kurlar


Tekirdağ’da Makine ve Metal Sektör Buluşmaları Toplantısı

Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası, Tekirdağ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ve Trakya Kalkınma Ajansı işbirliğinde düzenlenen “Sanayi ve Teknoloji İş birliği Kurulu (SANTEK) Makine ve Metal Sektör Buluşmaları” toplantısı gerçekleşti.

Toplantı; Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Tekirdağ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Fahrettin Akçal’ın açılış konuşmaları ile başladı.

Açılış konuşmalarının ardından Sanayi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Ümit Yasin Güven; Makine-Metal sektörüne yönelik sunumu, Enerji Bakanlığı Daire Başkanı Salih Sarı Nükleer Enerji Yatırımları sunumu,

Belpiko Havacılık ve Uzay Teknolojileri Ar-Ge Ltd. Şti. Yetkilisi Tayfun Bel Ar-Ge çalışmaları sunumu,

Ares Tersanesi Yetkilisi Onur Yılmaz, Aselsan A.Ş. Yetkilisi Yusuf Gürhan Öztaş, İçdaş A.Ş. Yetkilisi Kamil Bülent Erkan, Titan 2-İçtaş (Nükleer Santral) Yetkilisi Evren Kepti, Türasaş Sakarya Bölge Müdürlüğü Yetkilisi Cemil Uslu ve Türasaş Eskişehir Bölge Müdürlüğü Yetkilisi Abdulkerim Baran sunumlarını gerçekleştirdiler.

Sanayi ve Teknoloji İş birliği Kurulu (SANTEK) Makine ve Metal Sektör Buluşmaları Toplantısına Oda Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan, Meclis Başkanı Erdim Noyan ve Bölge Sanayicileri iştirak ettiler.

Milli savunma sanayinin gelişmesi adına bölge sanayicileri sektörün öncüleri ile buluştu. Toplantı Teknoloji Firmaları ile B2B görüşmelerinin ardından sona erdi.