Güncel Kurlar


Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 83. Yıldönümünde Özlemle Anıyoruz

Türk milletinin hürriyeti için canını ortaya koymuş, İstiklal Savaşımızın Başkumandanı, Cumhuriyeti bize armağan eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 83. yıldönümünde özlemle anıyoruz.

Demiryolcular olarak Türkiye Cumhuriyetini kuran ve muhasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için hayatı boyunca çalışan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mirasını daha ileri taşımak için canla başla çalışıyoruz.

Osmanlı döneminde inşa edilerek yabancıların elinde bulunan demiryolu hatlarını millileştiren Atatürk: ‘’Demiryolları bir memleketin toptan, tüfekten daha mühim bir emniyet silahıdır.” diyerek demiryollarına verdiği önemi göstermiştir. Biz de Atatürk’ün en büyük demiryolcu olarak başlattığı demiryolu kalkınmasını, teknolojiye ve zamana uygun revize ederek dünya ülkeleri arasında ‘Bölgemizin Lider Demiryolu İşletmecisi’ olma hedefi ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Cumhuriyetimizi ilelebet payidar kılmak, milli ve yerli demiryolunun avantajlarını Türkiye Cumhuriyeti kazanımlarına eklemek için biz de azim ve kararlılıkla çok çalışıyoruz.

Bu inançla vefatının 83’üncü yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha minnet ve rahmetle anıyorum.

Hasan PEZÜK

TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü